Vývoj hry Dying Light 2 opustil art director

Odoberaj novinky cez  Google News
Dying Light 2
Zdroj: Techland

Techland sa na E3 2019 pochválil štvorminútovou ukážkou z Dying Light 2. Skrz ňu urobil na návštevníkov, ale aj divákov po celom svete, veľmi slušný dojem. Niekde vtedy taktiež došli poľským vývojárom aj dobré správy.

Začiatkom minulého roku bolo oznámené, že hra rozhodne nevyjde na jar. Nasledovali správy o problematickom vývoji. Tým však príval zlých správ ani zďaleka nekončí. Štúdio opúšťa aj dôležitý člen. Informuje o tom portál Gameinformer.

Pawel Selinger sa na svojom Linkedln profile zveril, že sa po rokoch rozhodol k veľkej zmene. „Rozhodol som sa ukončiť spoluprácu so štúdiom Techland. Firme by som chcel vyjadriť veľkú vďaku za to, že mi umožnila podieľať sa na vývoji a robiť to, čo ma baví,“ uviedol Selinger. Rovnako tak poďakoval za možnosť stretnúť skvelých ľudí, ktorí v štúdiu pracujú.

Selinger patril medzi skúsených tvorcov. Do štúdia nastúpil už v roku 1999. Pracoval tam najskôr ako vedúci výtvarník, v rámci vývoja Dying Light 2 zastával pozíciu art directora. V poslednom roku sa navyše podieľal aj na scenári. Nie je preto známe, z akého dôvodu sa rozhodol skončiť.

Zaujímavý je však záver jeho príspevku, v ktorom Techlandu praje veľa šťastia do budúcna. „Prajem vám, aby sa Dying Light 2 a nasledujúce projekty stali svetovými hitmi,“ napísal. Vyzerá to teda tak, že sa zrejme dočkáme aj ďalších hier od tohto štúdia.