Vyšetrovanie Ubisoft Singapore sa skončilo

Odoberaj novinky cez  Google News
Ubisoft
Zdroj: tellerreport.com

Po tom, čo prebehlo vyšetrovanie údajných nekalých praktík na pracovisku Ubisoft Singapore, nebude tamojšia Tripartite Alliance for Fair and Progressive Employment Practices (TAFEP), podnikať kroky proti vývojárovi a prípad uzavreli. Vyjadrilo sa k tomu aj samotné štúdio, ako o tom informuje VG247.

Minulý rok sme sa dozvedeli, že Ubisoft Singapore bolo vyšetrované pre diskrimináciu na pracovisku. Štúdio stojí za často odkladaným Skull & Bones. Po tom, čo TAFEP dostal anonymné sťažnosti od zamestnancov na sexuálne obťažovanie a nevhodné správanie na pracovisku, začalo vyšetrovanie.

Toto vyšetrovanie sa skončilo. TAFEP zistil, že Ubisoft má zavedený štruktúrovaný systém na spracovanie akýchkoľvek hlásení o nesprávnom správaní na pracovisku. Poznamenal, že aj minulé hlásenia boli spracované dostatočne a primerane.

Prešetrovali sa aj mzdy

Ubisoft dodal, že jeho singapurské štúdio tiež vymenovalo konzultačnú firmu tretej strany, aby preskúmala mzdovú štruktúru spoločnosti. TAFEP uviedol, že Ubisoft „neznevýhodňuje Singapurčanov na základe národnosti alebo rasy“ a že existuje „štruktúrovaný proces“ pre kompenzáciu pracovníkov. Podľa TAFEP „zistenia ukazujú, že platy zamestnancov boli založené na výkone a existovali rozumné odôvodnenia tam, kde existovali rozdiely, ako sú rozdiely v skúsenostiach či seniorskom veku.”

Darryl Long, generálny riaditeľ Ubisoft Singapore, povedal: „V Ubisoft Singapore sme zaviedli osvedčené postupy, aby sme zaistili bezpečné, úctyhodné, inkluzívne a spravodlivé pracovisko pre každého člena nášho tímu. Naďalej sa budeme snažiť byť príkladným zamestnávateľom v Singapure. V regióne, ktorý priťahuje a udržiava tie najlepšie talenty a vytvára úžasné hry, ktoré obohacujú životy našich hráčov.“

Po tom, čo boli minulý rok na Ubisoft vznesené rozsiahle obvinenia, zástupca povedal, že spoločnosť „implementovala veľké zmeny vo svojej organizácii, interných procesoch a postupoch.“ S cieľom vytvoriť „bezpečné, inkluzívne a rešpektujúce sa pracovné prostredie pre všetkých členov tímu“.

Zdá sa, že oficiálny vládny orgán Singapuru súhlasí s tým, že sa zaviedli aj prijateľné a dostačujúce zmeny a aj preto sa vyšetrovanie pobočky spoločnosti Ubisoft v Singapore skončilo. Pre viac informácii z herného sveta sledujte náš web.