Vyjde Valheim aj na PS5, Xbox Series X alebo Switch?

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Valheim
Zdroj: valheimgame.com

Keďže hra Valheim je každým dňom populárnejšia, ponúka sa dôležitá otázka, či nakoniec vyjde aj na iné platformy. Napríklad PS5, Xbox Series X a S, alebo Nintendo Switch. Táto otázka je na mieste, keďže len za necelé dva týždne si hru kúpilo vyše dvoch milióna hráčov. Momentálne je dostupná len pre platformu PC a je v predbežnom prístupe. Dočkáme sa teda aj verzie pre iné platformy?

Zatiaľ len PC exkluzivita

Štúdio Iron Gate, ktoré hru vyvíja, to pôvodne neplánovalo. Aspoň podľa FAQ stránky, na ktorej odpovedá na najčastejšie otázky. Píšu, že „momentálne nemáme plán vydať hru na iné platformy.“ To je vskutku smutná správa pre všetkých, ktorým sa hra zapáčila, no nechcú ju hrať na PC. Po veľkom úspechu však vývojári názor trochu pozmenili a uvádzajú, že konzolové verzie v budúcnosti úplne nevylučujú.

Ak teda máte chuť zahrať si Valheim na konzolách, nemusíte mať hlavu úplne v smútku. Tá možnosť tam je. Treba však poznamenať, že to nebude tak skoro. Minimálne nie, kým je hra v predbežnom prístupe na Steame. Kým z hry nebude plná verzia je nepravdepodobné, aby vývojári vydali verziu pre iné platformy. Aj keď v tomto prípade je možné, že hra vyjde skôr na platformu Xbox a to vďaka programu Game Preview, čo je obdoba programu Early Access na Steame.

Valheim je momentálne jedna z najsledovanejších hier

Vývojári síce spočiatku neplánovali hru vydať na iné platformy, veľký úspech by mohol zabezpečiť, že prehodnotia svoje rozhodnutie a časom sa presunú aj na vývoj konzolových verzií. Predsa len je to logický krok ak vezmeme do úvahy čísla, ktoré hra dosahuje. Nie len na Steame, ale aj na Twitchi. Tam je hra momentálne jednou z najsledovanejších.

Ak neviete o čom je hra Valheim, alebo vás zaujíma ako a prečo sa stala tak populárnou, prečítajte si náš článok. V ňom sme priblížili nie len dej a mechaniky hry, ale aj dôvody, prečo si ju hráči tak obľúbili. Možno presvedčí aj vás a ešte dnes budete hrať novú vikingskú survival hru.

Zaujímavý článok
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
6 X 6 #22 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa