Všetko z prezentácie Nintendo Direct na jednom mieste

Odoberaj novinky cez  Google News
Nintendo Direct 2021
Zdroj: nintendo.com, spawn.sk (úprava)

Spoločnosť Nintendo potešila všetkých fanúšikov hier na konzolu Nintendo Switch novou prezentáciou Nintendo Direct. Bolo predstavených hneď niekoľko noviniek, ale aj niekoľko známych vecí. V nasledujúcom článku si zhrnieme všetky dôležité informácie, ktoré by žiadnemu majiteľovi tejto konzoly nemali ujsť.

Všetky predstavené hry na Nintendo Direct

Celá prezentácia začala hneď novým prírastkom do sveta Super Smas Bros Ultimate. S podtitulom Xenoblade Chronicles 2 budú pridané dve staro-nové postavičky práve z tohto univerza. Nový prírastok príde do hry už v marci. Nižšie nájdete trailer.

Na konzolu Nintendo Switch mieri aj populárna battle-royale hra. Fall Guys Ultimate Knockout príde už toto leto, no zatiaľ bez presného dátumu vydania. Uvidíme, ako sa autori popasujú s optimalizáciou na konzolu. Nemalo by to byť však byť nič ťažké, Fall Guys ponúka skvelú optimalizáciou a nenáročnú grafiku už teraz.

Hra Outer Wilds od tvorcov Anapurna Interactive je v podstate obdoba hry No Man’s Sky s tým rozdielom, že na všetko máte 22 minút. Potom nastane silná explózia a vy sa opäť dostávate na úplný začiatok. Objavovanie nových planét bude skôr rýchlikom ako zážitkom. Presný dátum vydania zatiaľ nie je známy, no Nintendo sa počas tejto prezentácie zameralo na hry prichádzajúce v nasledujúcich siedmych mesiacoch. Tým sa dostávame aspoň k časovému oknu vydania, ktoré by malo byť niekedy v lete.

Famicom Detective Club Two od Classic Murder Mystery Games. Trošku zavádzajúci názov štúdia, nakoľko budete riešiť dva prípady. Pričom jeden z nich je nadprirodzený. Autori avizujú, že príbeh má prvky niekoľkých príbehových zvratov, drámy ale aj vášne. Skrátka klasická japonská manga. Predávať sa budú osobitne. Dátum vydania je stanovený na 14.mája.

Samurai Warriors 5 je preslávená sekačka s katanou od tvorcov Koei Tecmo Games. V traileri vyzdvihujú hlavne súbojový systém, ktorý prešiel modernizáciou. Zatiaľ bez presného dátumu vydania, ale s prísľubom niekedy v lete.  

Legend of Mana od tvorcov Square Enix sa opäť dostaví na konzolu Nintendo Switch. Necelých 20 rokov zapadala hra prachom. Autori ju však tentoraz prinesú hráčom v novom remastrovanom kabáte. Dokonca príde nový zvukov doprovod. Zapíšte si do denníka dátum 24. jún. Vtedy by totiž hra mala vyjsť.

Popularita štúdia Capcom v poslednom období narastá čoraz viac a viac. V rámci Nintendo Direct predstavilo štúdio na mieru šitý Monster Hunter Rise pre Nintendo Switch. Rovno s dátum vydania 26. marca. Na popularite hre pridáva aj špeciálna limitovaná edícia konzoly Switch práve s dizajnom Monster Hunter.

Nezabudlo sa ani na Maria v spojení s golfom. Presnejšie ide o hru MarioGolf Super Rush. Vo videu autori predstavujú hlavne ovládacie prvky, príbehový mód s Mii postavičkou. Zahrať si ho budeme môcť už 25. júna tohto roku.

Tales from the Borderlands je jedna z najviac oceňovaných hier od štúdia Tellate Games, ktoré ako vieme, si už prešlo rôznymi reštrukturalizáciami. Len pre nedávnom sa táto hra vrátila do obchodov a dnes už vieme, že vyjde aj na Nintendo Switch a to rovno v kompletnej edície. Už len jeden mesiac nás delí od vydania, keďže hra vychádza 24. marca.

Teraz niečo pre pamätníkov a fanúšikov klasických arkádových hier. Opäť tu máme kolekciu arkádoviek, ktoré “žili” v herniach od Capcomu. Táto kolekcia zaujímavých titulov je dostupná už od dnešného dňa. Pre viac informácií o tom, aké hry v kolekcii nájdete, si rovno môžete pustiť trailer nižšie.

Stubbs the Zombie od štúdia Aspyr je milé prekvapenie. Hlavná postava Stubbs bude okupovať ľudskú civilizáciu. Humorné hádzanie končatín je už len čerešničkou na torte. Predobjednávky sú už spustené. Hra vyjde 16. marca na PC, Xbox One, Xbox Series X a S, PS4, PS5 a samozrejme Switch.

No More Heroes 3 od Grasshopper Manufacture Inc. bude jeden veľký medzi-galaktický súboj. Vždy flegmatický Travis Touchdown povedie boj proti mimozemšťanom o záchranu ľudského obyvateľstva. Dátum vydania je stanovený na 27. augusta.

Neon White je opäť ďalším titulom od Annapurna Interactive. Zaručene vyniká súbojovým systémom. Vrátane kariet zabíjate nepriateľov vopred stanovených trasách. Príchod očakávame niekedy v zime 2020, keďže presný dátum zatiaľ nie je známy.

Nintendo opäť skúša aj nové herné vody a nebojí sa zaloviť aj do iných svetov. Tentoraz ide o svet DC Super Hero Girls: Teen Power. Už názov napovedá, za aké pohlavie budeme v hre hrať. Vašou prednosťou nebudú len schopnosti. Hra ponúkne zaujímavý príbeh a súbojové mechaniky. Nintendo stanovilo dátum vydania na 4. jún.

Svoj priestor počas Nintendo Direct dostalo aj zastúpenie hier od Electronic Arts. Plants Vs. Zombies: Battle for Neighborville ponúka kompetitívne súboje v známom prostredí. Proti sebe sa už klasicky postavia zombíci a kvetinky Príchod má stanovený už 19. marca.

Miitopia je hra, ktorú ma starosti samotné Nintendo. Zavedie nás do nového prostredia, kde sa budete stretávať s inými avatarmi a rozvíjať svoje charaktery. Hru očakávajte už začiatkom tohto leta – 21. mája.

Konečne sa fanúšikovia dočkali aj prepojenia hry Animal Crossing so značkou Super Mario. Kozmetické doplnky Maria, Luigiho a ďalšie ikonické predmety sú charakteristické pre túto značku. Zdarma dostupný update príde do hry už budúci týždeň.

Project Triangle Strategy ponúka rozsiahlu štruktúru minimalistických avatarov. Nie je zatiaľ stanovený dátum vydania, ale autori už predbežne vydali hrateľné demo. To si môžete vyskúšať už teraz a úplne zadarmo. Kto vie, možno nájdete svoju ďalšiu obľúbenú hru.

Značka Star Wars brázdi všetky populárne konzoly, PC a teraz aj Nintendo Switch. Pochopiteľne aj Nintendo sa chytilo známej značky a štúdio Zynga sa tejto ponuky chytilo. Spolu ponúknu hru Star Wars: Hunters. Ešte tento rok vo forme free-to-play a z pohľadu tretej osoby.

Electronic Arts opäť ohlásilo trošku nečakaný titul, ktorý však má niečo do seba. V podstate pôjde o modernizovanú vybíjanú v hre s názvom Knockout City. Už pri vydaní dostaneme cross-platform hranie. To znamená, že si zahráte s priateľmi, ktorí hru hrajú na inej platforme než vy.

World’s End Club od NIS America je zaujímavý koncept ako priniesť takzvanú únikovú miestnosť do manga sveta. Všetci sú stratení a všetci sa boja smrti. Prečo im nepomôcť? Cesta za slobodu môže začať 28. mája.

Hades od vývojárov Supergiant Games sa dostane fyzicky aj na pulty obchodných predajní už 19. marca. Samozrejme, pri kúpe budete odmenení extra vecami ako je napríklad soundtrack. Hra si získala skvelé hodnotenia v recenziách a považuje sa za jednu z najlepších, ktoré minulý rok vyšli. Ak ste ju ešte neskúšali, možno vás poteší práve fyzická verzia s bonusmi.  

Ninja Gaiden: Master Collection od Koei Tecmo Games sa vráti ako balíček troch hier. Opäť „rúbačka“ s gigantickými bossmi, kde sa budete snažiť naplniť svoj osud. Vychádza 10. júna tohto roku.

Hyrule Warriors: Age of Calamity od Nintenda vyjde v troch fázach. Všetko začne 28. mája. Prvá a druhá vlna aktualizácií uzrie svetlo sveta ešte tento rok, no o čosi neskôr.

Ďalšia novinka od Nintenda je Bravely Default II, ktorá už v podstate klope na dvere. Očakávajte nový príbehový mód a klasický boj medzi dobrom a zlom. Necelý týždeň nás delí od nového dobrodružstva. Hra vychádza 26. februára.

Ghosts’n Goblins Resurrection od Capcomu dostáva pekný remake z 8 bitovej verzie. Táto milá 2D plošinovka obohatí herné portfólio konzoly Nintendo Switch už 25. februára.

SaGa Frontier Remastered od vydavateľa Squre Enix sa onedlho vráti opäť na naše konzoly. Japonská RPG uzrie svetlo sveta už 15. apríla.

Populárna battle-royale hra Apex Legends od Respawn Entertainment príde aj na Switch. Bude zaujímavé vidieť, ako sa autori popasujú s optimalizáciou a hlavne ovládacími prvkami. Súboje začnú už 9. marca.

Ďalšou hrou je The Legend of Zelda: Skyward Sword HD. Ako už evokuje názov, pôjde o remaster Wii hry z roku 2011. Graficky sa hra nijak nelíši, azda len na malé úpravy. Autori ale vylepšujú pohybový aparát a celkovú zážitok z hry. Tentoraz bude pohyb ovládačov kľúčový na zdolanie nepriateľov. Samozrejme, dá sa aj vypnúť. Túto “novú” Zeldu si budeme môcť zahrať už 16. júla.

To najlepšie na koniec. Splatoon 3 pridal do svojho repertoáru aj vertikálne súboje. Pravdepodobne sa ocitneme vo veľkých metropolách. Nechýba ani detailná úprava postáv. Hra zatiaľ ešte nie je dokončená, čomu zodpovedá dátum vydania niekedy na rok 2020.

Všetky hry, ktoré boli predstavené už majú aj svoju stránku v obchode Nintendo Switch. Doň sa dostanete rýchlo a jednoducho – cez tento odkaz.