Vo Far Cry 6 sa objavia postavy z predošlých hier

Odoberaj novinky cez  Google News
Far Cry 6
Zdroj: Ubisoft

Ďalšie úniky. Ubisoft si podľa všetkého neustrážil pripravené video, ktoré sme mali zrejme uzrieť až dnes večer v rámci prezentácie počas E3. Týkať sa má Far Cry 6, pričom z únikov je zrejmé, že sa v ňom objavia aj postavy z predošlých hier. Informuje o tom portál Gamerant.

„Asi pre desiatimi minútami sa mi uprostred videa z Minecraftu prehrala reklama na Far Cry 6 Season Pass, čo bolo divné. Nestihol som spraviť screenshot, ale jedno z DLC sa volalo – Vaas sa vracia. Ukážka začínala tým, že sa hráč pozrel do vody a od hladiny sa odrážal odraz Vaasa,“ napísal na Reddit jeden z užívateľov. A ako sa ukazuje, zrejme nejde o výmysel, nakoľko rovnakú reklamu videlo viacero užívateľov.

Video rýchlo koluje sociálnymi sieťami, ale rovnako rýchlo ho Ubisoft aj maže. Vyššie uvedený odkaz v čase písania tohto článku funguje, ale nevieme vám zaručiť, že tak bude aj v ďalších minútach či hodinách.

Potvrdenie špekulácií

Vyzerá to tak, že miesto DLC, ktoré by rozvíjali príbeh hlavnej hry, zvolil Ubisoft cestu spin-offu, kde si budeme môcť vyskúšať, aké to je hrať za Vaasa, Pagana Mina či Josepha Seeda. Video zachytáva známe momenty i lokácie z predchádzajúcich hier série. Je však zahalené do akéhosi halucinogénneho oparu. V niektorých scénkach si dokonca záporák vymenil rolu s hrdinom. Takmer na konci videa je vidieť moment, kde Jason Brody zhodí Vaasa do priepasti.

Uniknutá reklama tak viac-menej potvrdila špekulácie, ktoré sa na internete objavovali už pred piatimi mesiacmi. Okrem toho sa vtedy hovorilo aj o možnom príbehovom prepojení Far Cry 6 a 3.

Na záver len pripomenieme, že Far Cry 6, v ktorom sa objavia aj postavy z predošlých hier, vychádza 7. októbra tohto roka. K dispozícii bude na všetkých platformách okrem Switchu. Viac o ňom by sme sa mohli dozvedieť už dnes. A to v rámci prezentácie Ubisoft Forward, ktorý je na programe od 21. hodiny.