Virtuálna kapela K/DA z League of Legends hlási návrat

Odoberaj novinky cez  Google News
K/DA League of Legends
Zdroj: Riot Games

Dnešným dňom ohlásila populárna popová kapela z hry League of Legends, známejšia pod menom K/DA, svoj veľkolepý návrat. Ako lepšie osláviť comeback než s novým hitom. Ten sa volá The Baddest a premiéru má dnes.

Táto virtuálna kapela sa skladá priamo z hrdinov, alebo lepšie povedané hrdiniek, hry League of Legends. Svoj hlas kapele prepožičali postavy Ahri, Kai’Sa, Evelynn a Akali. Samozrejme, týmto postavám zas prepožičali hlasy profesionálne speváčky. Konkrétne SOYEON a MIYEON, ktoré pôsobia v kapele (G)I-IDLE. Počuť sme ich mohli aj v prvom hite K/DA s názvom POP/STARS.

Neskôr v tomto roku vyjde aj EP, ktoré bude okrem hitu The Baddest obsahovať aj iné, úplne nové piesne. Podieľať sa na nich budú ďalší známi speváci a mená z hudobnému priemyslu. Oznámené budú neskôr. Všetky pesničky budú vydané pod značkou Riot Games Music, ktorá má na konte už niekoľko populárnych hitov. Pripomenúť môžeme kapelu Pentakill, DJ Sona alebo True Damage.

“Odkedy kapela K/DA vydala svoj prvý hit POP/STARS sa nás fanúšikovia pýtajú, čo bude ďalej,” hovorí šéf Riot Games Music, Toa Dunn. “Nemôžeme sa dočkať kedy si všetci vypočujú nový hit, nasledovaný úplne novým EP neskôr v tomto roku. Užijú si ho nielen fanúšikovia K/DA, ale všetci fanúšikovia League of Legends.”

K/DA však nie je len obyčajná, virtuálna kapela z hry. Dosahuje aj nevídané úspechy. Po vydaní singlu POP/STARS v roku 2018 okamžite vystrelila na popredné miesta v rebríčkoch iTunes alebo Billboard. Na YouTube sa teší z vyše 340 miliónov videní. Ich nový hit The Baddest si môžete vypočuť aj s videoklipom nižšie.