Takto by mohol vyzerať Marvel’s Spider-Man v Unreal Engine 5

Odoberaj novinky cez  Google News
Marvel's Spider-Man 2 Venom
Zdroj: youtube.com

O Unreal Engine 5 sa v posledných dňoch a týždňoch hovorí vo veľkom. Spoločnosť Epic Games len nedávno tento herný engine zverejnila naplno a herní vývojári tak s ním už môžu pracovať. Ústretovým krokom je skutočnosť, že engine je dostupný zadarmo, a to do momentu, keď z hry v ňom vytvorenej nezískať miliónový zisk. To je pre malé štúdiá určite skvelá správa.

Zoznam herných štúdií, ktoré v tomto engine pripravujú nové hry rastie v podstate každým dňom. Sú medzi nimi aj veľké mená – napr. CD Projekt RED, ktoré v ňom chystá nového Zaklínača, či Square Enix spolu s Crystal Dynamics, ktorí v ňom pripravujú novú Tomb Raider.

Súčasťou prezentácie nového enginu bolo aj tzv. „ukážkové mesto“. Mohli ste, a stále v ňom môžete chodiť hore dole a kochať sa detailami. A keďže nový engine už je k dispozícii tvorcom, objavujú sa prvé videá, ako by jednotlivé hry mohli vyzerať. Jedno z nich do fiktívneho mesta zasadilo hru Marvel’s Spider-Man a vyzerá to skutočne úchvatne, samozrejme až na pár detailov, ktoré je potrebné doladiť.