Victoria 3 sa dočkala oznámenia

Odoberaj novinky cez  Google News
Victoria sa dočkala oznámenia
Zdroj: gamingbolt.com

Po dlhých rokoch dúfania, priania a modlenia sa, sa sen stáva skutočnosťou. Fanúšikovia jednej známej hernej série od Paradox Interactive sa môžu začať tešiť. Victoria 3 bola konečne oznámená a stáva skutočnosťou, ktorá dorazí na PC. Pre tých, ktorým tento titul nie je známy, v podstate ide o realtime politickú stratégiu. Informuje o tom portál VG247.

Hra sa odohráva na začiatku 19. storočia a je simulátorom spoločnosti, kde budete sledovať potreby a túžby svojho národa. Každá skupina má svoje vlastné politické a materiálne preferencie. Existujú konzervatívne frakcie, ktoré môžu „odolávať politickým reformám“, pretože rastúci počet obchodníkov a intelektuálov „presadzuje väčšie slovo v riadení národa“.

V hre budete tiež obchodovať so širokou škálou tovarov v globálnom merítku, aby ste si boli istí, že potreby vašej populácie, respektíve ľudí, sú uspokojené, pretože ak sú ľudia hladní a zbavení práv bude hroziť revolúcia.

Čo ponúkne Victoria 3?

Železnica a telegraf. Parné lode a zrod letu. Hromadný odvod, emancipácia a kampaň za práva žien. Viktoriánsky vek videl svet transformovaný novými technológiami, novými filozofiami a novými spôsobmi politiky. Toto búrlivé storočie môže priniesť novy život v tejto veľkolepej strategickej hre.

Victoria 3 ponúkne prvky ako napríklad:

  • Hlbokú spoločenskú simuláciu: Kultúrne, ekonomické a ideologické rozdelenie „súťaženie“ o moc a zdroje v jednom z najpodrobnejších historických svetov Paradox Interactive.
  • Starajte sa o svoju národnú záhradu: Starajte sa o svoje obyvateľstvo, vzdelávajte ho a pripravujte na budúcnosť, zaručujte mu prosperitu a zlepšujte mu šťastie.
  • Divy priemyselného veku: Vedecký a sociálny pokrok vám dáva šancu zlepšiť život vašich občanov.
  • Sofistikovaný ekonomický systém: Importujte tovar, aby ste udržali nízke náklady, exportujte tovar, aby ste obohatili svojich občanov, a potom toto bohatstvo zdaňte, aby ste dosiahli svoje plány.
  • Náročná diplomacia: Udržujte harmonické vzťahy so svojimi susedmi alebo vyvolajte krízu, aby ste získali cenné zdroje alebo prinútili otvoriť nové trhy.
  • Politické obchodovanie: Spravujte konkurenčné záujmy vo svojej vláde, otvárajte nové reformy, ale nezabudnite, že ak nezískate dostatočný počet hlasov riskujete revolúciu.
  • Podrobný a živý svet: Mestá rastú a továrne zatemňujú krajinu na nádherne nakreslenej mape sveta z 19. storočia. Zahrajte si za niektorý z desiatok národov a pokúste sa získať miesto pod slnkom.

Hra momentálne nemá presný ani približný dátum vydania. Victoria 3 však vyjde na platformách ako Steam, Microsoft Game Pass a Paradox Store.