Včera na streamovacej službe Twitch padol divácky rekord

Odoberaj novinky cez  Google News
TheGrefg
Zdroj: twitch.com

Včerajší deň mal byť pre prevádzkovateľov služby Twitch jedným z tých obyčajných. Nekonala sa žiadna veľká konferencia, ani herný turnaj. Jednoducho nič nenasvedčovalo tomu, že by padol divácky rekord, a to o viac než dvojnásobok predchádzajúceho rekordu. Informuje o tom portál Kotaku.

Do včerajšieho dňa držali rekord na streamovacej službe Twitch najmä organizácie, ktoré vysielali nejaké veľké akcie. Napr. Eleague TV (1,088 mil. divákov) vysiela eŠportové akcie. PlayStation (1,014 mil. divákov) usporadúva konferencie. Fortnite (700 tis. divákov) je zas fenomén sám o sebe.

Pokiaľ sa pozrieme na streamy organizované jedným človekom, rekord držal Fortnite streamer Ninja, ktorého v jednej chvíli sledovalo 600 tisíc divákov. Počnúc od včerajšieho večera už toto číslo neplatí.

Španielsky streamer a nový rekordman TheGrefg si na včerajší deň prichystal odhalenie vlastného skinu do hry Fortnite, ktorý získal v rámci Fortnite Icon Series. V prvom momente sa nezdalo, že by z toho mohol byť rekord. Postupom času sa ale na jeho stream začalo dostávať veľké množstvo ľudí.

Tento počet po dosiahnutí pol milióna raketovo vystrelil a behom niekoľkých desiatok minút stream na službe Twitch sledovalo 2,4 milióny divákov. Toto číslo tak predstavuje viac než dvojnásobok predchádzajúceho rekordu. Zaujímavé je aj to, že rekord padol ešte pred samotným odhalením skinu.

https://youtu.be/ewKEa1nV0Aw

Takmer ihneď sa začalo špekulovať o tom, ako je možné, že počet divákov tak raketovo narástol. Má to však zrejme jednoduché vysvetlenie. Španielčina je 4. najrozšírenejší jazyk na svete, čo prilákalo prvých niekoľko stotisíc ľudí. Akonáhle sa toto číslo dostalo na dosť vysokú hodnotu, začali na stream chodiť aj ďalší užívatelia.

Tí síce streamerovi nerozumeli, ale chceli vedieť, čo sa vlastne deje. V momente, keď už bolo jasné, že bol prekonaný rekord (600 tisíc), začali pozývať ďalších ľudí, svojich blízkych, aby toto číslo ďalej rástlo a boli tak súčasťou rekordu.