Váš herný web vám praje všetko dobré do nového roku

Odoberaj novinky cez  Google News
Šťastný nový rok želá SPAWN.sk
Zdroj: spawn.sk

Rok 2020 bol plný prekvapení, ale i sklamaní. Vyšli konzoly novej generácie Series X a PlayStation 5 a niekoľko nových titulov. Ktoré sú ktoré rozpisovať nateraz nejdeme, ale medzi ne určite patria Avengers, Assassin’s Creed Valhalla, Watch Dogs Legion, Cyberpunk 2077, ale aj Worms, či Among Us a Fall Guys. Prevapením bolo aj vyhlásenie najlepšej hry na mobilné telefóny, kde si v Google Play ocenenie hra roka odnieslo Genshin Impact, alebo na Game Awards v kategóriach, kde sme hlasovali práve my, hráči (Player’s Voice), si ocenenie hra roka odnieslo práve Ghost of Tsushima.

Novinkami, špeciálmi aj recenziami sme vás zásobovali celý rok

Tento rok sme vám priniesli obrovské množstvo noviniek z herného sveta. Niektoré vás zaujali menej, niektoré naopak vystrelili do výšok. Nižšie nájdete päť najčítanejších noviniek na našom webe za rok 2020, aspoň teda za druhý polrok. Na prvom mieste sa umiestnila naša novinka o hre Far Cry 3 zadarmo, keďže sme vám ju ako prvý herný web na Slovensku priniesli aj s podrobným návodom ako si ju aktivovať. Zvyšné štyri najčítanejšie novinky boli o tom ako podľa jedného z vývojárov Cyberpunk-u potrebovala hra viac času na vývoj, ďalšou bola novinka, ktorá zaujímala snáď každého fanúšika PlayStationu. A to jeho cena a dátum vydania. Samozrejme na svoje si prišli aj fanúšikovia Xboxu, ktorých sme tiež informovali o cene a dátume vydania Series X a netreba zabúdať na uniknutý zoznam hier, ktorý patrí hlavne k hrám, ktoré ponúka Epic Games Store práve teraz.

Špeciálnym článkom vládlo Among Us

Počas roka sme vám pravidelne prinášali aj špeciálne články z našej produkcie. Sme radi, že sa vám čítali dobre, no medzi tie, ktoré sa vám čítali najlepšie patria hlavne tie o hre Among Us. Jednoznačne vyhral článok o tom, ako najrýchlejšie spoznáte zradcu v hre Among Us. Od vydania článku naň pravidelne prichádza veľký počet návštevníkov, dokonca aj teraz, niekoľko mesiacov po vydaní, ale páči sa nám, že sme kolegov na rovnakú tému nahnali aj my a spravili totožné, alebo podobné články.

Medzi ďalšie najčítanejšie špeciálne články u nás patria ešte aj nasledujúce.

Recenziám prekvapivo WoW Shadowlands

Čo by sme to boli za herný web, ak by sme vám neprinášali aj recenzie na nové herné tituly. Aj vďaka našim partnerom a dôveryhodným recenziám sme vám počas roka priniesli nespočetné množstvo v desiatkách nových a na rôzne tituly. Či už väčšie, alebo aj menšie, takzvane indie. Medzi najčítanejšie recenzie patrí prekvapivo úplná novinka a zatiaľ naša posledná recenzia na World of Warcraft: Shadowlands, čo nás nesmierne teší. O tú sa postaral náš externý redaktor a veľmi dobrý kamarát Filip, ktorý sa tiež teší na nový rok a dúfa v to, že v tom ďalšom by vyšla ďalšia expanzia.

V zozname nižšie nájdete ďalšie štyri najčítanejšie recenzie tohto roka.

Najčítanejšou hardvérovou recenziou u nás bola klávesnica od Logitechu, G815 a herné slúchadlá G733.

Vyspovedali sme redaktorov

V čom ťa prekvapilo, alebo naopak, sklamalo vydanie next-gen?

Michal “Encrypt” Frajkor

Ja osobne nemám v rukáve len jedno prekvapenie tohto herného roka. Jedno sa týka nového hardvéru, druhé hier, ale keďže si to nakoniec rozdelil… Začnem teda hardvérom. Prekvapením je určite vydanie nových konzol a ich nedostatok hneď po spustení objednávok.

Samozrejme, dalo sa čakať, že po novej konzole PlayStation sa hráči pobijú a tam ma vypredanie práve tejto konzoly neprekvapilo. Naopak, prekvapilo ma okamžité vypredanie nového Xbox Series X. To hlavne z dôvodu, že v našich končinách nemá až tak veľkú podporu. Som však rád, že konzola, ktorú ja osobne preferujem viac, sa dočkala rovnakej lásky, ako jej konkurencia.

Norbert “beat” Šinka

Vypredanie PlayStation ma neprekvapilo, čakal som to. A od Encryptovej pasáže o Xbox Series X by som povedal to isté. 😂

Dominik “Cenki” Cenkner

Sklamala ma dostupnosť a podľa mňa je fiaskom to, čo predviedli spoločnosti a najmä Sony. Keďže PS5 je nedostupná, ale ba aj Microsoft, resp. Xbox, tam tiež nie je o čom. Neviem, ak vydávam takúto veľkú vec, tak to vydám vtedy, ak budem vedieť, že ponuka bude schopná pokryť dopyt …

Marek “Korky” Korytko

Tento rok bolo prekvapení hneď niekoľko. Tak ako príjemných, tak aj nepríjemných s ktorými sa musel okrem nás vysporiadať celý svet. Každopádne rok bol v znamení next-gen, či už sa jedná o nové konzoly, hry alebo hardvér. Konečne sa mnoho zmenilo a príjemne prekvapil AMD, Intel, NVIDIA aj Apple. AMD nám priniesol mnoho nového a hlavne radosti do sŕdc práve nám, fanboys. Nie je sa čomu čudovať, keďže ich CPU aj GPU sa konečne vyrovnajú konkurencii. A je to skvelé, nie len to konečne nakoplo Intel aby si uvedomil, že 4 jadrá a Hyper Treading nie je postačujúci, ale konečne prešiel na 10nm a zmenil prístup k svojím grafickým kartám.

Apple tiež príjemné prekvapil na poli s MacBookmi. Ich čip M1 je brilantný a teším sa čo prinesie blízka budúcnosť. Dúfam hlavne s budúcim procesorom na báze M1 aj v iPadoch Pro, pretože stredná trieda ich tabletov je až nebezpečne blízky konkurent ich High-End.

Bohužiaľ som sklamaný dostupnosťou všetkých týchto nových HW / SW. Nemôžem sa však sťažovať, nakoľko je situácia taká, aká je. Pochopiteľne AMD procesory nájdeme aj v konzolách, nových notebookoch, NUC zariadeniach a podobne. Je to určite veľký nápor a tak ich nedostatok je logický. NVIDIA sklamala, ale tiež sa ich nedostupnosť dá pochopiť, keďže výrobu zastrešuje TSMC.

Jozef “Jesus” Beke

Vydanie z marketingového hľadiska, malo určite svoj význam. Nie je nič lepšie, ako na Vianoce pod stromček dostať nový hardvér. Na druhú stranu, tak ako aj ostatné spoločnosti bojujú s pandémiou, tak aj Microsoft a Sony. Čomu zodpovedá limitovaný počet konzol. Mňa osobne len zaráža, aký line-up zvolil Xbox. To jest žiadny.

Aké prekvapenia a sklamania z hier si si odnášajú redaktori z roku 2020? Na akú hru sa tešíš v tom novom?

Norbert “beat” Šinka

Čo ma najviac prekvapilo, boli určite Marvel’s Avengers, ale nie v dobrom. Hre som síce udelil 80% a s odstupom času by som latku znížil na tých 65-70%. Hra nebola to, čím sa na začiatku prezentovala, a tým, že “aká bude super” ani po opravných patchoch. Čo ma však prekvapilo pozitívne, tak to je nakoniec Cyberpunk 2077 a je fakt, že som ho zo začiatku dosť hejtil. Príbeh ma síce nenadchol, ale ani nesklamal. Na začiatku som si zvolil nomáda a tak som nevedel kto som, čo som, kde som ani prečo tam som. Nakoniec po dohraní som tomu dal druhú šancu za korporáta.

Bavil som sa a to je to najhlavnejšie. Napriek tomu by som nemohol tvrdiť, že si zalúži titul hra roka. Tie hodnotenie aj naších kolegov z iných portálov boli “mierne” prestrelené. A najviac sa určite teším na Hogwarts Legacy ako jeden z najväčších fanúšikov HP. Ak predídu tomu, čo sa udialo Cyberpunk-u, bude to super hra.

Michal “Encrypt” Frajkor

Čo sa týka herného prekvapenia roka v dobrom slova zmysle, je ním hra Immortals Fenyx Rising. Hlavne z toho dôvodu, že som do poslednej chvíle očakával klasický historický titul, iba v inom kabáte. Vývojári však celú hru poňali vo vtipnom štýle a dalo by sa povedať, že sa na nej vybláznili. Aj napriek chybám, ktoré má, sa k nej vždy rád vrátim. Nepríjemným prekvapením bol bezpochyby Cyberpunk 2077. O to väčšmi keď som uvidel množstvo recenzií, ktoré hre dávali plný počet bodov. Keď sa ku mne konečne dostala, bol som sklamaný. Hra teda podľa môjho názoru nie je v stave, v ktorom by sme jej mohli dať ocenenie hra roka.

CD Projekt RED má pred sebou ešte kus roboty. Svoj herný výlev ukončím hrou, na ktorú sa v roku 2021 teším najviac (samozrejme za predpokladu, že mi ju neodložia). Určite ide o Hogwarts Legacy a môj názor by zmenila iba iná, rovnako ambiciózna hra zo sveta Harryho Pottera. Keďže sa považujem za jedného z najväčších fanúšikov, hra s otvoreným svetom z čarodejníckeho sveta je pre mňa nutnosť. Ideálne by bolo, ak by ju vydalo hneď prvého januára. To by ale hrozilo, že by som pár dni vôbec nevyšiel z domu.

Dominik “Cenki” Cenkner

Prekvapením pre mňa bolo to, ako aj naďalej vedia na prvý pohľad malé hry zaujať množstvo hráčov – viď Fall Guys alebo Among Us, aj keď to druhé vyšlo ešte v roku 2018. V roku 2021 sa teším na Cyberpunk, keďže sa až v januári dostanem k novému PC, ale teším sa aj na to, čo ponúkne PlayStation 5, na nejakú exkluzivitku typu God of War. Myslím, že sa máme na čo tešiť. 🙂

Marek “Korky” Korytko

Tento rok boli AAA hry doslova úžasné a bola to aj primeraná rozlúčka so súčasnými konzolami. Aj keď Cyberpunk 2077 bol podľa niektorých prepadák, ja si to nemyslím. Čaká ho podľa mňa rovnaký osud ako No Man Sky a jemu podobných hier. Chyby budú časom opravené, zlepší sa kompatibilita a hrá dosiahne vytúžený obdiv, ktorý si aj napriek všetkému určite zaslúži. Každopádne už sa neviem dočkať, čo prinesie budúci rok. Hlavne čo sa týka technológií a herného priemyslu a poviem vám, je sa na čo tešiť.

Jozef “Jesus” Beke

Rok 2020 bol plný prekvapený, solidarity, ale aj konšpirácií. Tomu nasvedčuje aktuálna situácia nie len v reálnom živote, ale aj v online sektore. Na otázku, ktorá hra ma prekvapila tento rok ? Jednoznačne a bez najmenšieho zaváhania odpoviem, že Mafia: Definitive Edition. Určite ma prekvapil príbeh, ktorý miestami bol zbytočne skrátený, ale na druhú stranu to vynahrádza život a láska, ktorá bola prikladaná vývoju hry, čo sa nedá povedať o „Cyberpunk 2077“.

Schválne píšem úvodzovky. Úprimne, neviem čím si získal titul hodnotenie 10/10 na konkurenčných web stránkach. Ak opomeniem zlu optimalizáciu a fakt, že na odporúčaných požiadavkách nemáte šancu hru rozbehnúť na stabilných 60 FPS. Neponúka nič, ale že fakt nič revolučného. Môžeme tu donekonečna diskutovať o možných rozhodnutiach alebo variabilite vozidiel a áno, je to niečo čo vás vie dostať. Bohužiaľ, stále sa pohybujete mestom ktoré naozaj nežije

Nový rok bude pre všetkých o prežívaní a nie, nemám na mysli opäť reálny život 😂. Hra Dying Light 2 má veľkú šancu stať sa hrou roka. Napovedajú tomu jeho zaujímavé trailery. Pri prechode kurzorom myšky na tlačidlo pred-objednať budem ale tentoraz viac-menej opatrnejší a počkám si na reálne streamy.

Mário “Majči” Gurský

Najväčším sklamaním boli pre mňa dve hry. The Last of Us II a Resident Evil 3. Prvá menovaná kvôli nelogickosti v príbehu. Príbeh o pomste kde necháš žiť osobu a dúfaš, že sa nebude chcieť pomstiť rovnako, ako si sa chcel pomstiť ty sám. RE3 kvôli tomu, že po skvelej dvojke sme dostali na rýchlo urobenú a diétnu trojku. Hra, ktorá ma prekvapila hádam všetkým, čím mohla, bolo Ghost of Tsushima. Jej uveriteľný príbeh, hrateľnosť a rozhodne aj nádherné dizajnové spracovanie. Nie je to síce hra, ale vzhľadom na aktuálnu situáciu sa určite teším na svoju PlayStation 5, KTORÚ EŠTE NEMÁM.

Silvestrovský prípitok nech Vám je na úžitok,
nech sa smútky, trápenia, na radosti premenia.
Nech Vás bolesť nezraní, to je naším želaním.
Šťastný a nádHERNÝ Nový rok praje redakcia SPAWN.sk