fbpx

Valve zaplatí pokutu 4 milióny dolárov za porušenie patentu

Odoberaj novinky cez  Google News
Valve Index
Zdroj: ign.com

Spoločnosť Valve chcela vyplniť medzeru medzi PC a konzolovým hraním vlastným ovládačom. Predstavila ho už v roku 2014 na technologickej konferencii CES. Tá sa mimochodom konala aj tento rok a priniesla viacero zaujímavých noviniek.

Vráťme sa však späť k spomínanému ovládaču, ktorý sa veľkej popularity nedočkal. Už predminulý rok bola jeho výroba pozastavená, avšak najnovšie informácie, ktoré priniesol portál Gamerant, sú ešte horšie.

Spoločnosť Valve bola totiž odsúdená za porušenie patentu Ironburg Inventions. Zaplatiť tak bude musieť pokutu vo výške 4 milióny amerických dolárov. A to aj napriek tomu, že spoločnosť porušenie legislatívy odmieta. Patent sa týka zadných tlačítok na ovládači.

Podľa Valve sa patent vzťahuje na predĺžené tlačítka na zadnej strane ovládača a nie na tlačítka aktivované prostredníčkom, ktoré vyčnievajú z krytu batérie. Tie sa totiž podľa spoločnosti nezhodujú s tými patentovanými.

Tak či tak ale pokutu bude musieť zaplatiť. Aj keď treba dodať, že nejde o plnú čiastku, ktorú Ironburg Inventions pôvodne žiadali.