Valve údajne pripravuje handheld konzolu v štýle Switch

Odoberaj novinky cez  Google News
Kancelária Valve
Zdroj: wikimedia.org

Ak sa na to pozrieme realisticky, momentálne nie je na trhu veľa prenosných handheld konzol, z ktorých by si záujemca mohol vyberať. Máme to napríklad Switch a … to je asi tak všetko. Aj preto sú informácie o tom, že Valve chystá svoju vlastnú handheld konzolu potešujúce. Teraz už len ostáva, aby ich spoločnosť aj oficiálne potvrdila. Informácie pochádzajú zo stránky Ars Technica, ktorá sa odvoláva na dobre informovaný zdroj z prostredia Valve.

Tento nový kus hardvéru, ktorý Valve údajne vyvíja sa momentálne kódovo označuje ako SteamPal. Zdroje, na ktoré sa Ars Technica odvoláva tvrdia, že konzola od Valve bude disponovať dotykovou obrazovkou a ovládaním, ktoré je veľmi podobné tomu na Nintendo Switch. Samozrejme, bez odnímateľných častí. Konzola SteamPal, ak sa tak nakoniec naozaj bude volať, by mala zvládnuť množstvo herných titulov. Pomôže jej k tomu platforma Steam na PC, no bežať by mala na Linuxe. K externej obrazovke sa konzola údajne pripojí pomocou USB-C portu.

Stránka upozorňuje, že konzola je stále v štádiu prototypu, preto sa ešte množstvo vecí môže zmeniť. Podľa všetkého však bude mať pred-inštalovaný systém na čipe od spoločnosti Intel alebo AMD. Zdroje SteamPal vo veľkom porovnávajú s konzolou Nintendo Switch, takže podľa všetkého by malo ísť o priamu konkurenciu. Ako sme už spomenuli, všetko sú to len dohady a zatiaľ nevieme ani predbežný dátum predstavenia, ani cenovú kategóriu a ani to, či vôbec niečo také Valve chystá.

Napriek tomu je tu jeden náznak, ktorý by sa dal chápať ako nepriame potvrdenie týchto informácií. Gabe Newell totiž v nedávnom rozhovore dostal otázku, ako si predstavuje budúcnosť ich hier na konzolách. Jeho odpoveď bola, že lepší pohľad na to získame koncom tohto roka. A odpoveď, ktorú dostaneme, vraj nebude to čo by sme čakali. Mohol teda naznačiť príchod vlastnej Valve handheld konzoly už vtedy?