Valve aj po druhom neúspechu zastavuje vývoj svojej hry

Odoberaj novinky cez  Google News
Kancelária Valve
Zdroj: wikimedia.org

Spoločnosť Valve dnes oznámila smutnú správu všetkým hráčom, ktorý sa považujú za fanúšikov ich kartovej hry Artifact. Keďže ani na druhýkrát sa im nepodarilo prilákať k hre väčšiu hráčsku základňu, zastavujú jej vývoj. Avšak ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré a platí to aj v tomto prípade.

Dva nevydarené pokusy

Pôvodná verzia hry Artifact vyšla v roku 2018 a na starosti ju mal tvorca Magic: The Gathering – Richard Garfield. Ani to však nepomohlo hre získať si veľké množstvo fanúšikov. Hráči kritizovali najmä zložitosť hry a cenový model (ten vyžadoval platbu za hru ako takú a navyše aj za dodatočné karty). Vďaka týmto dôvodom sa k hre po pár dňoch vracala iba hŕstka hráčov.

Valve sa rozhodlo urobiť ráznu zmenu a v máji minulého roku oznámili, že pracujú na Artifact 2.0, čo mala byť vylepšená a upravené verzia hry. Mala ponúknuť lepšiu hrateľnosť, nové herné možnosti a zbaviť sa zbytočných nákupov kariet za reálne peniaze. Dnes, po desiatich mesiacoch sa však Valve rozhodlo kompletne pozastaviť vývoj hry. “Aj keď si myslíme, že sme odviedli skvelú prácu a hru dostatočne upravili, nedokázali sme získať dostatočný počet hráčov na to, aby vývoj pokračoval,” hovorí spoločnosť vo svojom vyjadrení. “Avšak vieme, že veľa hráčov sa k hre ešte vracia, preto sme sa rozhodli, že obe verzie hier budú zadarmo.”

Zadarmo a pre všetkých

To znamená, že ako pôvodný Artifact, tak aj Artifact 2.0 si budete môcť stiahnuť a hrať bezplatne, ak by ste náhodou chceli hru vyskúšať. Artifact 1.0 bude premenovaný na Artifact Classic a každý hráč dostane všetky karty zadarmo. Existujúci hráči dostanú špeciálne odmeny za vernosť. Prerobený Artifact sa bude volať Artifact Foundry a všetky karty sa budú dať získať iba prostredníctvom hrania, tak, ako bolo pôvodne plánované.

Valve upozorňuje hráčov, že Artifact Foundry je nedokončená hra, no chýbajú iba záverečné úpravy a niekoľko dizajnových záležitostí. Čo sa týka technickej stránky a hrateľnosti, v tomto smere je dokončené všetko. Na záver Valve ďakuje všetky hráčom, ktorí dali hre šancu a trávili s ňou čas. Je však načase posunúť sa ďalej.