Valheim predaje atakujú 7 miliónov kópií

Odoberaj novinky cez  Google News
Valheim
Zdroj: valheimgame.com

V prvom kvartáli tohto roku sme si v hernom svete dopriali pôst. Štúdio Iron Gate však prišlo s nenápadnou hrou, ktorá pobláznila celý svet. Spomínaní vývojári teraz prišli s informáciou, že Valheim predaje atakujú hranicu sedem miliónov kópií. Informáciu si všimol aj portál Eurogamer.

V priebehu niekoľkých dní od vydania sa maximálny počet hráčov vyšvihol takmer na pol milióna, následne počas troch týždňov si vývojári pripísali 4 milióny predaných kópií. Samozrejme ako býva zvykom, záujem o takéto hity počas relatívne krátkej doby opadne, čo je nakoniec prípad aj tejto hry.

Valheim sa však na pomery indie hier držal dlho, počas niekoľkých mesiacov sa ale zo stoviek tisíc hráčov prepadol na desiatky tisíc. Aj napriek tomu ide o krásne čísla a hra sa stále dobre predáva.

O tom svedčia aj finančné výsledky vydavateľstva Embracer Group, ktoré prezrádzajú, že Valheim predaje sa momentálne pohybujú okolo 6,8 milióna kópií. Spoločnosť si však trúfa a verí, že do konca júna predá ďalších milión kópií.

Momentálne hráči očakávajú vydanie plánovanej expanzie Hearth and Home, ktorá má priniesť rôzne dekorácie. Presný obsah ale zatiaľ nie je známy, rovnako ako ani dátum vydania.

Valheim sme si vyskúšali aj v našej redakcii. Naše dojmy z neho si môžete prečítať v tomto článku.