Valheim, ktorý láme rekordy, sa dočká českej lokalizácie

Odoberaj novinky cez  Google News
Valheim
Zdroj: valheimgame.com

O hre Valheim sa v poslednom čase hovorí viac než dosť. Niet sa čomu diviť, nakoľko titul od vývojárov Iron Gate AB priniesol do survival žánru viacero sviežich noviniek. Slovenskí a českí hráči, ktorí majú problém s angličtinou, resp. inými svetovými jazykmi, si však hru veľmi neužili. To sa však zmení.

Na webe prekladyher.eu sa totiž objavila informácia, že partička tuzemských, resp. českých nadšencov sa spojila a rozhodla sa priniesť hru v českom jazyku. Ich počin si dokonca všimli aj samotní vývojári. Tí zareagovali veľmi otvorene. S prekladateľmi sa dohodli, že českú lokalizáciu po dokončení sprístupnia oficiálne priamo cez hru.

Všetci tí, ktorí si budú chcieť zahrať Valheim po česky si tak, zrejme už čoskoro, cez Steam stiahnu aktualizáciu hry a nová lokalizácia im automaticky pribudne. Trojica prekladateľov do polovice februára preložila 70 % hry. Štvrtý prekladateľ si zobral na starosť zvyšok. S vývojármi sa navyše dohodol na preklade všetkých budúcich aktualizácií, ktoré hra prinesie.

Na záver už len do pozornosti dáme článok, v ktorom sme vám priniesli náš pohľad na to, prečo je hra tak populárna. Teraz, keď sa k nám navyše dostane česká lokalizácia, by ste jej určite mali venovať pozornosť.