Valheim je rozbehnutý vlak, prekonal ďalší osobný rekord

Odoberaj novinky cez  Google News
Valheim - rekord v počte hráčov
Zdroj: steampowered.com, spawn.sk

V prípade, ak ste o hre doteraz nepočuli, Valheim je survival co-op hra z vikingského prostredia. V jednoduchosti povedané, vašou úlohou je prežiť v nebezpečnom a mysterióznom svete vikingov. Hra je momentálne v predbežnom prístupe na Steame, no to jej nebráni získavať si srdcia hráčov. Každým dňom je ich viac a vďaka tomu hra pravidelne prekonáva rôzne rekordy.

Valheim by sa dal prirovnať k rozbehnutému vlaku, ktorý sa už len ťažko zastaví. Iba nedávno sme písali o tom, že hru si za necelé dva týždne kúpilo vyše dvoch milióna hráčov. Dnes už toto číslo neplatí, je ich už vyše troch miliónov. To však nie je jediný rekord, ktorý hra v posledných dňoch prekonala. Opäť sa jej podarilo dvihnúť krivku v počte súčasných hráčov na Steame.

Valheim sa zaradil medzi hry, ktorým sa podarilo prekonať magickú hranicu 500-tisíc súčasných hráčov na Steame. Presné číslo je 502,387 hráčov, ako informuje stránka Steam Charts. Je dôležité poznamenať, že túto hranicu sa doposiaľ podarilo prekonať len štyrom hrám. Ide o PUBG, CS:GO, Dota 2 a Cyberpunk 2077, teda všetko veľké hry, o ktorých sa hovorilo dlho pred vydaním. Valheim je naopak hra, o ktorej sme až donedávna nepočuli z každej strany. To sa zmenilo jej vydaním.

V čase písania tohto článku hra dosahuje rovnako vysoké čísla. Hru momentálne hrá vyše 180-tisíc hráčov. V tomto momente je teda pred hrami ako Apex Legends, GTA 5 alebo Rust, či Rainbow Six Siege. Ak vás zaujíma o čom je Valheim a prečo dosahuje také úspechy, prečítajte si tento náš článok, v ktorom približujeme hru.

Hra je momentálne dostupná iba na PC a v tomto článku sme sa pozreli na to, kedy a za akých okolností by mohla vyjsť aj na iné platformy.