V Tokiu sa spustilo šialenstvo pri naskladnení nových kusov PS5

Odoberaj novinky cez  Google News
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Zdroj: playstation.com

U jedného tokijského maloobchodníka došlo cez noc k absolútnemu bláznovstvu po tom, čo dorazila čerstvá zásoba konzoly PS5. Od vydania v novembri minulého roka je novú konzolu od Sony takmer nemožné získať po celom svete. Japonsko je však na tom obzvlášť biedne, pretože dopyt po novej konzole PS5 je oveľa kritickejší. Prekonal aj uvedenie konzoly od Nintenda Wii U.

Kotaku však uvádza, že obchod elektroniky Yodobashi Camera v Akihabare dnes predal množstvo nových systémov. Presne takto sa odštartovalo peklo. Scény si hádam ani nemusíme popisovať. Pre jednoduchšiu predstavu si to môžeme pozrieť vo videu nižšie. Informácie priniesol portál Push Square.

Nakoniec šialenstvo vyústilo do takej miery, že boli privolaní policajti a predaj konzoly PS5 bol zastavený. Aj keď v dnešnej konzumnej dobe už nejde o tak nezvyčajný jav, dôvodov prečo sa tak stalo je hneď niekoľko. Jedným z hlavných a logických dôvodov je fakt, že konzola je nedostatkový tovar.

K tejto situácii však dopomohol aj samotný obchod. Yodobashi Camera v Akihabare totižto ku kúpe herného zariadenia nevyžadovala čiernu kreditnú kartu maloobchodníka. Táto karta by totižto mala slúžiť k tomu, aby sa konzoly nenakupovali duplicitne a nepredávali na trhu za vyššiu cenu.

Poradie obchod určoval na základe starého známeho, kto skôr príde ten skôr berie. Lístky na kúpu konzoly totižto rozdával podľa toho, v akom poradí ste do obchodu prišli. V minulosti sa využívali tomboly, kde pri vyžrebovaní čísla, si majiteľ čísla mohol kúpiť konzolu. Nie je sa teda čomu čudovať, že nastali takéto scény, ktoré môžeme vidieť.

Za zmienku rozhodne stojí aj fakt, že k tomuto všetkému došlo v čase, keď japonská vláda kvôli prebiehajúcej pandémii zaviedla výnimočný stav, keďže práve Tokio je neprekvapivo najviac postihnutým miestom v krajine. Aspoňže tie rúška všetci poslušne nosia, aj keď je otázne do akej miery im to pri takom dave pomôže.