V novom seriáli vás Netflix zavedie do tajomestiev spánku

Odoberaj novinky cez  Google News
Guide To Sleep - seriál Netflix
Zdroj: Netflix

Možno sa vám pár krát stalo, že ste dlho ponocovali pri skvelej hre a pritom viete, že ráno máte určité povinnosti. My ako redakcia si pár krát zahráme na našom komunitnom Discorde do dlhej noci. Niektoré rána by sa dali nazvať aj bojom o prežitie. Taký je však údel herných redaktorov – hráme hry, aby sme vám o nich mohli písať. Spánok je však dôležitý a treba to mať vždy na pamäti.

Netflix nedávno ohlásil nový dokumentárny seriál, ktorého cieľom je pomôcť ľuďom dozvedieť sa viac o spánku. Šou sa volá Headspace Guide To Sleep a na svedomí ju má populárna mobilná aplikácia Headspace. Séria sa venuje faktom a tipom. Odpovedá na otázky ako napríklad: Či pozeranie na telefóne pred spaním je alebo nie je skutočne zlé pre váš spánok ? alebo Či potrebujete celých osem hodín spánku?

„Vďaka všímavosti a meditácii vám táto séria poskytne nástroje, ktoré potrebujete na kvalitný spánok … a prebudenie pripravené na prežitie dňa,“ uviedol Netflix. Animovaná séria má sedem 15-minútových epizód, z ktorých každá preberá inú zložku spánku. Séria začína už 28.apríla a sledovať ju môžu všetci predplatitelia služby Netflix.

Možno vás zaujíma, prečo o tom píšeme na hernom webe, veď tento seriál nemá nič spoločné s hrami. Možno nie, no spánok určite má. Množstvo hráčov, aj my sami, hráme hry do neskorej noci, máme posunutý režim a vstávame v podstate na obed. Tento seriál vysvetľuje zásady dobrého spánku, ktoré by sme si mali vziať k srdcu.