V hre Minecraft chceli odpáliť budovu FSB. Obvinili ich z terorizmu

Odoberaj novinky cez  Google News
Minecraft
Zdroj: youtube.com

Minecraft, sandboxová hra je tu s nami už jedenásť rokov. Aj keď na prvý pohľad neponúka nič extra, predsa ju hrajú milióny ľudí po celom svete. Ponúka totiž neobmedzenú voľnosť. Ako však informoval ruský portál Rusmonitor, tá sa nemusí vždy vyplatiť.

Svoje by o tom vedeli povedať aj traja deviataci z Ruska. Tí čelia obvineniu po tom, čo v hre od spoločnosti Mojang Studios postavili kópiu budovy Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) a následne sa ju chystali vyhodiť do vzduchu. Ako to však už býva, koreň problému bol skrytý niekde inde.

Partia štrnásťročných chlapcov bola totiž polícii dobre známa. Už v lete ich zadržali za to, že v meste vylepili plagáty podporujúce Azata Miftanjova. Ten bol zadržaný v roku 2019 za útok na kanceláriu vládnej strany Jednotné Rusko. Počas vyšetrovania Minecraft hráčov, sa však zistili aj ďalšie skutočnosti.

Tí mali v internetovom chate kritizovať tajné služby. Postavenie budovy FSB a následné plány na jej vyhodenie do vzduchu bolo len čerešničkou na torte. Chlapci mali čítať extrémistickú literatúru, sledovať filmy o zostavovaní bômb či trénovať akcie v teréne. Za organizáciu teroristickej skupiny im teraz hrozí 10 rokov vo väzení.

Nabudúce, keď si Minecraft zapnete, si preto poriadne rozmyslite, čo v ňom budete robiť.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o chybe napíšeš.
Prostredníctvom FB a IG pridávame denne dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete.
Zaujímavý článok
Demo hry Resident Evil Village
Resident Evil Village má na PS5 samostatné demo