V Halo Infinite budete levelovať battle-pass ešte o niečo rýchlejšie

Odoberaj novinky cez  Google News
Halo Infinite Multiplayer
Zdroj: 343 Industries

Autori hry Halo Infinite prichádzajú s ďalšou zmenou levelovania. Tá posledná pritom prišla do hry len nedávno. Sťažnosti na zdĺhavé levelovanie battle-passu sa začali objavovať prakticky hneď po vydaní multiplayeru. Ten je zadarmo pre všetkých hráčov, ktorí majú záujem. Postúpiť o jeden level vyššie však trvalo veľa času, pretože postup je podmienený splnením rôznych výziev. Battle-pass v Halo Infinite sa teda bude opäť meniť.

V prvej fáze ste svoj battle-pass mohli vylepšovať iba tak, že ste plnili rôzne výzvy v online zápasoch. Za odohraný zápas ste nezískali žiadny postup, žiadne body skúsenosti. To, samozrejme, vyvolalo zmiešané reakcie, keďže nie každý má toľko času na hru, aby mohol každý deň plniť rôzne výzvy. Autori zareagovali rýchlo a pridali špeciálnu, opakujúcu sa výzvu. Za každý odohraný zápas dostanete 50 XP. Ak chcete postúpiť v battle-passe o jeden level, potrebujete 1 000 XP. To znamená 20 hier na jeden level.

Aj to sa však bude meniť. Komunitný manažér John Junyszek na svojom Twitteri vysvetlil, že za odohrané zápasy budú hráči dostávať ešte viac bodov do battle-passu. Po novom by vám malo na ďalší level stačiť odohrať 6 hier, namiesto 20. “Keď sme pridali opakujúcu sa výzvu na odohranie zápasov povedali sme, že situáciu budeme sledovať,” píše Junyszek na Twitteri.

Po novom budete za odohrané zápasy dostávať body do battle-passu nasledovne:

  • 1. hra – 300 XP
  • 2. hra – 200 XP
  • 3. hra – 200 XP
  • 4. hra – 100 XP
  • 5. hra – 100 XP
  • 6. hra – 100 XP
  • 7. a ďalšie hry – 50 XP

Zatiaľ ale nie je známe, kedy budú tieto zmeny zavedené priamo do hry. Zatiaľ je to len prísľub autorov. Po skúsenostiach s minulou zmenou môžeme túto očakávať relatívne rýchlo. Navyše, battle-pass v hre Halo Infinite nie je časovo obmedzený a tak si ho môžete dokončiť v podstate kedykoľvek chcete.