V GTA 6 sa zrejme dočkáme chytrejších NPC

Odoberaj novinky cez  Google News
Dátum vydania GTA 6
Zdroj: gta.fandom.com

O GTA 6 toho zatiaľ veľa nevieme. Naposledy sme vám priniesli článok o tom, že by sme v ňom mali hrať za ženskú hrdinku. Všetky podobné informácie však prichádzajú len skrz bývalých zamestnancov, špekulácií, ale najnovšie aj z patentov.

Na reddite sa totiž objavil patent spoločnosti Take-Two, ktorý by sa mal týkať práve GTA 6. Na svedomí ho má technický riaditeľ David Hynd a vedúci AI, Simon Parr. Obidvaja pracujú v štúdiu Rockstar North, čo spoločne so zameraním patentu na zlepšenie riadenia AI, môže potvrdzovať zameranie na pokračovanie slávnej hernej série.

Rockstar už údajne nechce využívať hlúpe Ai v rámci dopravy. V súčasnej dobe totiž vodiči využívajú len málo faktorov vôkol seba, na základe ktorých sa prejavuje ich správanie. Vďaka tomu doprava vyzerá vždy rovnako. Naviac sa NPC po dosiahnutí konca renderovacej zóny jednoducho despawnú. Presne toto sa má zmeniť.

Nový patent totiž naznačuje, že doprava by sa mala meniť v závislosti od počasia, hustoty a nehôd. Vodiči by mali vnímať podstatne viac faktorov, ako tomu bolo doteraz. Dokonca by mal mať každý vodič iné schopnosti a štýl jazdy by sa mal meniť aj v závislosti od typu auta.

Ako to nakoniec bude vyzerať, ukáže len čas. Už sme spomínali, že o GTA 6 nemáme v podstate žiadne informácie. Preto nám neostáva nič iné, len čakať.