V Diablo 4 si postavu a brnenie vytvoríte podľa seba

Odoberaj novinky cez  Google News
Diablo 4 brnenie
Zdroj: Blizzard

Blizzard svojim hráčom poskytol bližší pohľad na postavy a brnenie v hre Diablo 4. Na svojom oficiálnom blogu sa o novinkách v hre rozpísali John Mueller, Arnaud Kotelnikoff a Nick Chilano, pričom celý príspevok je venovaný postavám a ich výbave. Dozvedeli sme sa napríklad aj to, že narozdiel od Diablo 3 si v štvorke vytvoríme postavu a jej brnenie podľa seba. Budú totiž pripravené na úpravu hráčom.

Čo sa týka úpravy postáv, hráči budú mať oveľa väčšiu voľnosť a viac možností, než v predchádzajúcich hrách. Aj keď každá trieda bude mať svoje špecifické znaky, hráči si budú môcť upraviť farbu a štýl vlasov, farbu pokožky, fúzy, tetovanie a dokonca aj doplnky ako náhrdelníky a iné módne doplnky. Niektoré z vecí budú dostupné iba pre určitú triedu, niektoré zas pre všetky.

Blizzard ponúkol aj prvý pohľad na tvorbu postáv a celá schéma je ladená do Diablo štýlu. To znamená, že nemusíme očakávať detailný nástroj na tvorbu postáv ako napríklad v hrách od Bethesdy. Shreka si teda v Diablo 4 nevytvoríte. Aj napriek tomu však ide o vítanú zmenu. Hráčov poteší aj možnosť zmeniť farbu výzbroje. Samozrejme, táto možnosť tu bola už aj v Diablo 3, avšak v štvorke si budete môcť zmeniť jednotlivé časti zvlášť.

Zvyšok príspevku podrobnejšie rozoberá celý vzhľad hry, prečo je temnejšia než predchádzajúce Diablo a ako bude celý štýl v hre fungovať. Diablo 4 zatiaľ nemá presný dátum vydania a dozvedieť by sme sa ho mohli na BlizzCone. Ten sa však tento rok konať nebude a Blizzard ho presunul na ten budúci.