Už čoskoro sa začne ďalší Steam Game Festival

Odoberaj novinky cez  Google News
Steam Game Festival 2021
Zdroj: steampowered.com, spawn.sk

Spoločnosť Valve oznámila, že na svojej platforme Steam opäť raz spustí svoj populárny herný festival, viac známy pod názvom Steam Game Festival. Nejde však výhradne o výpredaj, skôr o to, aby si hráči vyskúšali a prípadne aj našli svoju ďalšiu obľúbenú hru. Tohtoročný Steam Game Festival začne už v nedeľu.

Ide v poradí o piaty takýto festival zameraný na nezávislých vývojárov a ich hry. Trvať bude jeden celý týždeň a počas neho si môžete vybrať z vyše 500 rôznych hier. Čo je ešte lepšie, ku každej z predstavených hier bude dostupné aj demo zadarmo, aby ste si vyskúšali, či sa vám hra bude páčiť. Demo verzie hier boli kedysi veľmi populárne a hráči tak mali pred kúpou možnosť zistiť, či sa im hra bude páčiť. Časom sa však od toho upustilo a skôr sa vývojári snažia presadiť predbežný prístup. S tým rozdielom, že na rozdiel od dema zaň obvykle musíte platiť.

Pravdepodobne nestihnete vyskúšať všetkých 500 hier, no možno si nájdete nejakú, ktorá vás zaujme. Postup je jednoduchý, stačí si na Steame nájsť, čo vás baví a ak narazíte na zaujímavú hru, stiahnete si demo zadarmo. Okrem toho sú pripravené aj špeciálne živé vysielanie vývojárov, ktorí budú svoje hry prezentovať. Taktiež sa k nim môžete pripojiť do diskusie a opýtať sa ich, čo vás bude zaujímať. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke festivalu.