Unikol dátum vydania Dying Light 2. Na hru si ešte počkáme

Odoberaj novinky cez  Google News
Dying Light 2
Zdroj: microsoft.com

O chystanej novinke od vývojárov z Techland sa v poslednom čase hovorilo vo veľkom. Záhadou, alebo skôr neznámy, bol však dátum vydania Dying Light 2. To však už neplatí, nakoľko ako informuje poľský portál PPE, taliansky magazín predčasne aktivoval reklamu, ktorá túto informáciu prezrádza.

AKTUALIZÁCIA: Nakoniec sa únik potvrdil ako pravdivý. Hra naozaj vyjde 7. decembra tohto roku, samozrejme, za predpokladu, že do vývoja hry už nič nezasiahne. Autori to potvrdili počas živého vysielania, ktoré si zo záznamu môžete pozrieť aj na videu nižšie.

Pokiaľ niekto dúfal, že hra vyjde počas leta, alebo na jeseň, ostane sklamaný. Pokračovanie zombie survivalu dorazí na počítače a konzoly až 7. decembra tohto roka.

Aby toho nebolo málo, neunikol len dátum vydania Dying Light 2, ale aj bonusy za pred-objednávku. A to všetko len pár hodín pred dnešnou chystanou prezentáciou Techlandu, ktorá sa má začať o 21. hodine nášho času. Predpokladá sa teda, že okrem potvrdenia tohto dátumu sa dočkáme aj nových gameplay záberov či ďalšie informácie o hre samotnej.

Pripomenieme, že Dying Light 2 je vo vývoji pre PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 a Xbox One. Hra bola prvýkrát oznámená na E3 2018. O rok neskôr sme sa dočkali prvých gameplay záberov z novinárskeho dema. Potom nastal útlm a o hre sme počuli až v posledných týždňoch.

Vývojári sa napríklad rozhovorili o novom engine, na ktorom hra pobeží. Práve nový engin mal byť jedným z dôvodov, prečo sa Dying Light 2 dočkal odkladu vydania. Dozvedeli sme sa však aj niečo o príbehu. Ten napríklad neponúkne žiadne milostné romániky.