Unikla mapa, obrázok i krátky gameplay z nového Need for Speed

Odoberaj novinky cez  Google News
Need For Speed Logo
Zdroj: Spawn.sk

Úniky. V poslednom čase v hernom svete pomerne opakované slovo. Prichádzajú z každej strany a najnovšie sme sa tak dozvedeli niečo viac z chystaného nového dielu Need for Speed.

Už skôr sa špekulovalo, že nový diel bude zasadený do mesta Lake Shore City, čo by fiktívnej verzie amerického Chicaga. Na uniknutej mape vidíme, že svet je rozdelený na 6 okresov a má podobnú hustú sieť ciest ako tomu bolo v NFS: Heat.

Taktiež naznačuje prítomnosť rôznych skokanských miest, rýchlostných kamier a ďalších možností ako získať kredity. Vidieť tiež 9 úkrytov, medzi ktorými sa bude možné pravdepodobne rýchlo presúvať.

Uniknutý obrázok z hry zasa potvrdzuje spomínanú skutočnosť, že v hre budeme brázdiť ulice fiktívneho Chicaga. Tzv. veterné mesto z uniknutého obrázka priam srší, takže sa jeho fanúšikovia s najväčšou pravdepodobnosťou majú na čo tešiť.

A na záver spomínaný gameplay. Aj keď by sa mohlo zdať, že veľa toho nenapovie, opak je pravdou. Aj keď video má len 7 sekúnd, môžeme si na ňom všimnúť ukazovateľ životnosti. To naznačuje, že bude možné automobil úplne zničiť.

Na záver len dodáme, že na novom Need for Speed pracujú v Criterion Games. Neoficiálne má hra vyjsť len na PC a konzolách súčasnej generácie, teda PS5 a Xbox Series X a S, a to už v závere tohto roka. Oficiálne je dátum vydania stanovený na marec 2023.