fbpx

Unikla hodina záberov z novinky Rainbow Six Parasite

Odoberaj novinky cez  Google News
Rainbow Six Parasite
Zdroj: ubisoft.com

Už minulý mesiac sme mali možnosť vidieť krátke zábery z pripravovanej hry Rainbow Six Parasite. Aj tie nám dali aký-taký pohľad na hru, no určite nie v takom rozsahu, ako terajší únik. Na internete sa objavilo vyše hodiny nových záberov, prevažne z tutoriálu. Pýtate sa ako je to možné? Jednoducho, istý hráč hru proste streamoval.

Ako sme už spomenuli, celý gameplay je v podstate len tutoriál, ale aj tak sme mali možnosť lepšie zistiť základné mechaniky hry. Taktiež sme získali lepší pohľad na zbrane, postavy a aj na to, čo je vlastne vašou úlohou v hre. Hra obsahuje základné veci, na ktoré sme zvyknutí zo Siege. Teda barikády, drony, prostredie, ktoré sa dá zničiť a šiestich operátorov – Alibi, Lion, Vigil, Ela, Finka a Tachanka.

Opäť hra podobná Left 4 Dead 2

Vašimi nepriateľmi sú archaeans. V podstate ide o jedno-bunkové organizmy, ktoré dokážu prežiť aj v extrémnych podmienkach. V hre sú znázornené ako postavy, ktoré majú namiesto rúk čepele a hlavy im svietia na modro. Teda v prípade, že vás odhalia. Vyzerá to teda na klasický typ nepriateľa, aj keď má množstvo iných variácií. Vašou úlohou v každej misii je získať vzácne informácie a vzorky tohto vírusu, respektíve tvora. Tie môžete získať aj nenápadným zabíjaním nepriateľov.

Keď nazbierate dostatok vzoriek a informácií, váš tím sa musí presunúť do prechodovej komory. Tá slúži ako bezpečná miestnosť, ktorá vás presunie do ďalšej oblasti. Predstavte si ju ako bezpečnú miestnosť v hre Left 4 Dead 2, plní presne ten istý účel. Každá ďalšia zóna v Rainbow Six Parasite ponúka viac informácií a vzoriek, ale postaví proti vám silnejších nepriateľov. Hráči sa budú musieť rozhodnúť sami, či zhromaždili dostatok informácií a pôjdu ďalej, alebo sa v oblasti ešte trochu zdržia.

Parasite bude musieť ponúknuť viac

Hráči, ktorí to počas hrania nezvládnu, môžu byť oživení neskôr, rovnako ako v Left 4 Dead 2. Zdá sa, že hra sa inšpirovala v niekoľkých častiach. Keď bol tento mód súčasť Rainbow Six Siege pod názvom Outrbreak, bola to zábava, pretože to bolo niečo iné. Avšak teraz je to samostatná hra a očakávania sú nastavené vysoko. Zatiaľ to vyzerá na klasickú hru v štýle Left 4 Dead 2 a tých je na trhu už niekoľko. Dúfajme, že Ubisoft hru ešte nejak oživí.