Únik na LinkedIn prezradil neohlásený titul od The Coalition

Odoberaj novinky cez  Google News
Gears 5
Zdroj: microsoft.com

The Coalition, štúdio patriace pod Xbox Game Studios známe najmä vďaka moderným titulom Gears of War, podľa všetkého pracuje na novej IP, teda aspoň to tvrdí najnovší únik. Nasvedčuje tomu profil na LinkedIn jedného z dizajnérov štúdia. Vyzerá to tak, že spoločnosť posledných šesť mesiacov pracovala na neohlásenom titule. Stránka bola neskôr upravená a záznam odstránený.

Stránku LinkedIn pôvodne spozoroval Klobrille, ktorý je známy sledovaním podobných prípadov a ich zverejňovaním na Twitteri. Už vieme, že The Coalition pracuje na „viacerých nových projektoch“. Vedieť však, že jednou z nich je aj úplne nová IP, je zaujímavou novinkou. Od roku 2015, kedy sa spoločnosť zmenila z Black Tusk Studios na nový názov, The Coalition, pracovalo iba na tituloch týkajúcich sa Gears. Takže bude zaujímavé sledovať, kam bude spoločnosť smerovať ďalej.

V blogovom príspevku zverejnenom v máji vývojári spoločnosti Microsoft oznámili, že „presúvajú svoje zdroje na vývoj next-gen pomocou Unreal Engine 5“ a že nejde iba o priame pokračovanie Gears 5, ale „vývoj na systéme UE5 pre niekoľko nových projektov v nasledujúcich rokoch.“

Zatiaľ sme nevideli príliš veľa toho, čo Unreal Engine 5 môže ponúknuť. Technologické demo, ktoré vyšlo minulý rok, však dokázalo navnadiť. Tak, či onak čaká nás toho veľa, od štúdia by sme totiž mali dostať niekoľko veľmi pekných hier. Kedy nám ich však bude pripravené ukázať, zatiaľ nevieme. Spoločnosť Microsoft ani spoločnosť The Coalition sa na predmetný únik v čase písania tohto článku oficiálne nevyjadrili.

Pre viac herných noviniek sledujte náš web.