Ukradnuté zdrojové kódy CD Projekt Red majú opäť kolovať internetom

Odoberaj novinky cez  Google News
CD Projekt Red hack
Zdroj: pixabay.com, spawn.sk

Ukradnuté zdrojové kódy CD Projekt Red sa zdanlivo spojili. Po tom, čo unikli sa hádam všetci domnievali, že táto situácia sa znovu opakovať už nebude. Opak je však pravdou. Po internete sa údajne začali znova objavovať. Informuje o tom portál VG247.

Po hackerskom útoku vo februári sa verilo, že príbeh osudovej situácie CD Projektu dospel k určitému záveru. Objavila sa totiž správa, že niekto kúpil ukradnuté dáta na aukcii dark webu, s konkrétnym ustanovením, že pôvodne uniknuté dáta sa potom nebudú ďalej zdieľať. Teraz sa však zdá, že sa určitá časť dát, opäť ocitla na internete. Tentokrát však „autori“ nežiadajú veľké výkupné.

Podľa Data Breaches sa hackerská skupina rozhodla použiť dáta CD Projektu na podporu spustenia svojej novej webovej stránky. Na nej sa chystajú zriadiť doménu pre úniky informácií. Myšlienkou skupiny je sprístupniť všetky archívy verejne a zorganizovať finančnú zbierku, v rámci ktorej by používatelia, ktorí prispievajú (10 000 dolárov), dostávali heslá do rôznych archívov, podľa potreby.

Skupina tvrdí, že má prístup k aktívam a zdrojovým kódom hier ako Thronebreaker, The Witcher 3, The Witcher 3 RTX (next-gen) a Cyberpunk 2077. Aby demonštrovala, že je to vážne, skupina už zverejnila SDK pre PS4, PS5, Xbox a Switch bez potreby hesla. Člen fóra Resetera Delete12345 uviedol, že únik zasiahol 4chan. Zdanlivo získal prístup k zmieňovaným SDK.

Zaujímavosťou je aj poznámka, ktorú hackeri zanechali. Tá uvádzala, že niektoré ďalšie citlivejšie údaje, ako sú správy spoločností, NDA, dokumenty týkajúce sa ľudských zdrojov a podobne „sú zdieľané s médiami“. Nebudú však verejne zverejnené.

Ukradnuté zdrojové kódy pre CD Projekt Red sú tým najmenším problémom. Spoločnosť ešte čelí žalobe za stav hry Cyberpunk 2077, ktorý napr. ešte stále nie je k dispozícii na PS Store.