Ubisoft vypne servery pre niektoré staršie hry

Odoberaj novinky cez  Google News
Ubisoft
Zdroj: tellerreport.com

Spoločnosť Ubisoft ukončuje poskytovanie služieb online serverov pre niektoré zo svojich starších hier pre viacerých hráčov. Firma oznámila, že vybraný počet starších titulov už nebude možné hrať online od začiatku júna.

Aj keď sólo funkcie zostanú naďalej k dispozícii, služby pre viacerých hráčov prejdu do režimu offline a všetky herné novinky a služby Player Stats sa vypnú. Informácie priniesol portál VG247.

Konkrétne ide o hry:

  • Assassin’s Creed 2
  • Prince of Persia: Forgotten Sands
  • Far Cry 2
  • Anno 1404
  • Might & Magic – Clash of Heroes
  • Splinter Cell Conviction
  • The Settlers 7
  • Might & Magic X – Legacy

Medzi hry z PC, PS3 a Xbox 360, ktoré sa v tomto roku tiež niekedy dostanú do režimu offline patria aj Ghost Recon Future Soldier, Rainbow Six Lockdown, Rainbow Six Vegas 2 a Rainbow Six Vegas.

Ak je pri hre uvedené povolenie pripojenia Ubisoft Connect, služba už nebude dostupná pre hru na konzolách. Taktiež nebudete môcť dostávať jednotky od Ubisoftu za plnenie úloh. Odmeny budú v hre deaktivované, čo znamená, že ich stále budete môcť odomknúť, ale nedostanete ich.

Rovnako, ako sa to vzťahuje na hru, deaktivujú sa aj odomykateľné obsahy (ULC). To znamená, že ich už taktiež nebudete môcť odomknúť. Na PC, aj keď ste ich už uplatnili, ULC nebudú k dispozícii. Na konzolách bude ULC k dispozícii pokiaľ sa nerozhodnete obnoviť uložené herné súbory. Nezabudnite tak odomknúť všetok obsah pred dátumom poskytnutým spoločnosťou Ubisoft.

Ak máte v hrách nejakú menu, budete ju musieť použiť do 60 dní. Za nepoužitú menu v hre vám totižto nebudú vrátené peniaze. Ubisoft uviedol, že ukončenie služieb pre niektoré zo starších hier s menším online publikom je „nevyhnuteľné“. Najmä z dôvodu ich IT servisného personálu, ktorému to pomôže „sústrediť sa na poskytovanie skvelých online zážitkov drvivej väčšine zákazníkov, ktorí hrajú novšie a populárnejšie tituly.“