Ubisoft pracuje na úplne novom Assassin’s Creed

Odoberaj novinky cez  Google News
Recenzia na hru Assassin's Creed Valhalla
Zdroj: ubisoft.com

Zahraničný portál dnes prišiel s informáciami o ďalšom pokračovaní populárnej open-world série Assassin’s Creed, za ktorým stojí Ubisoft. Projekt s dočasným názvom Infinity sa bude od svojich predchodcov líšiť, má totiž predstavovať skôr otvorenú platformu, do ktorej bude postupne pribúdať rôznorodý obsah z rôznych historických epoch. Hra tak má byť podobná titulom ako Fortnite, GTA V či pripravovanom Halo Infinite. Informuje o tom portál IGN.

Na projekte pracujú pobočky z Montrealu a Quebecu. Novinka bude zrejme obrovskou záležitosťou. Online platforma v štýle stále populárnej filozofie „hry ako služba“ sa má postupne rozrastať. Jednotlivé súčasti by mali byt previazané, každá má ale prinášať svoju vlastnú štylizáciu a štýl hrania.

Čo to znamená v praxi môžeme zatiaľ len hádať. Teoreticky by ďalšie diely mohli vychádzať ako zásuvné modely v jednom hernom ekosystéme, záleží ale hlavne na úspechu u hráčov.

Spoločnosť Ubisoft tvrdenia o novom dieli Assassin’s Creed potvrdila, neposkytla ale žiadne konkrétnejšie informácie. Podľa Jasona Schreiera z Bloombergu, je kľúčová reorganizácia štúdií. Predtým sa tímy z Quebecu a Montrealu vo vývoji pokračovania striedali, teraz majú ťahať za jeden povraz a navzájom si nekonkurovať.

Časť zamestnancov z toho ale nadšená nie je. Došlo k ukončeniam pracovných pomerov, či už kvôli lukratívnym ponukám od konkurencie alebo jednoducho z dôvodu únavy z vývoja veľkých projektov. Tiež sa objavili sťažnosti na angažmán kontroverzných tvorcov, ktorí boli obviňovaní z nevhodného správania sa na pracovisku. Ubisoft síce tvrdí, že proti akémukoľvek obťažovaniu podnikol prísne kroky, anonymné zdroje Bloombergu ale tvrdia opak.

Tak či onak je projekt zatiaľ vo veľmi ranej fáze vývoja, čomu nasvedčuje aj to, že sme o ňom nepočuli na tohtoročnej E3. Bližších informácií sa dočkáme možno až v roku 2024. Sám Schreier upozorňuje na to, že Ubisoft môže dovtedy zmeniť názor a zvoliť inú stratégiu.