Ubisoft oznámil remake Prince Of Persia: The Sands Of Time

Počas prezentácie Ubisoft Forward sme sa opäť mali možnosť dozvedieť, čo nového má pre nás Ubisoft pripravené. Okrem iného dostal priestor aj Prince Of Persia. Konkrétne remake hry The Sands Of Time. Okrem niekoľkých informácií sme si mali možnosť pozrieť aj trailer.

Ak ste z nejakého dôvodu zmeškali starú dobrú hernú klasiku ukrývajúcu sa pod názvom Prince of Persia, máte možnosť sa do nej ponoriť dokonca aj v krajšej grafike. Ubisoft oznámil kompletný remake hry Prince Of Persia: The Sands Of Time, pričom veľký dôraz dáva na zachovanie herného štýlu. Stretnúť by sme sa mali s podobnou hrateľnosťou, akou pôvodná hra vynikala.

Chýbať nebudú ani hlavolamy a Ubisoftu sa dokonca podarilo zachovať aj pôvodných hercov. Aspoň teda väčšina hlavných postáv bude hraná a dabovaná rovnakými hercami. Aj keď chcú vývojári zachovať pôvodný nádych hry, ovládanie, kamera a súboje budú prerobené, aby lepšie spĺňali “dnešné štandardy”. To sú slová Ubisoftu.

O aký remake teda pôjde? O kompletný. Vylepšená bude grafika, už spomínané ovládanie, kamera a súboje plus hrané scény a samozrejme audio zložka hry. Hra by mala vyjsť 21. januára budúceho roku na platformy PC, Xbox One a PlayStation 4. Ubisoft neplánuje vydať špeciálne verzie pre next-gen konzoly, avšak hra bude hrateľná aj na nich. Vďaka ich spätnej kompatibilite.