Ubisoft Massive povedie nový riaditeľ

Odoberaj novinky cez  Google News
Z Ubisoft Massive odchádza doterajší riaditeľ
Zdroj: massive.se

V rámci tohtoročnej E3 sme sa počas prezentácie Ubisoft Forward dočkali traileru na nového herného Avatara. Za tým stoja vývojári z Ubisoft Massive, ktorých povedie nový riaditeľ. Štúdio o tom informovalo prostredníctvom krátkeho príspevku na svojom blogu.

Štúdio, ktoré okrem nového Avatara pracuje aj na zatiaľ nepomenovanej Star Wars hre, či predtým prišlo s The Division 2, sa lúči s doterajším riaditeľom. Tým bol David Polfeldt, ktorý vo švédskom štúdiu pracoval od roku 2005. V pozícii vrchného riaditeľa pracoval od roku 2009. Vtedy ešte nezávislé štúdio kúpil Ubisoft. Od tej doby sme sa od nich dočkali hier ako spomínaný The Division 1 a 2, Assassin’s Creed: Revelations, Far Cry 3.

Doterajší riaditeľ Ubisoft Massive dôvody svojho odchodu bližšie nešpecifikoval. Uviedol len to, že si v nasledujúcich šiestich mesiacoch plánuje vziať firemné voľno. Po ňom sa do Ubisoftu vráti, avšak na novej pozícii.

Kto sa stane novým riaditeľom štúdia sa nateraz nevie. Interne už možno kompetentní majú nástupcu, ten si však na svoje oficiálne predstavenie musí počkať. Rovnako tak aj my. Ostáva len dúfať, že sa to negatívne neodrazí na chystaných hrách. Na Avatar: Frontiers of Pandora a novú Star Wars hru sa totiž tešia zástupy hráčov. Štúdiu preto budeme držať palce.