Ubisoft Forward – súhrn očakávanej prezentácie

Odoberaj novinky cez  Google News
E3 2021: Ubisoft Forward
Zdroj: spawn.sk

Konferencia E3 vždy prinesie zaujímavé novinky. Či už od menších herných štúdií a vydavateľov, alebo od tých veľkých. Aj keď si vždy radi pozrieme každú, aj tú menšiu prezentáciu, väčšie štúdia majú predsa len viac pozornosti a viac sa od nich očakáva. Podobný prípad je aj Ubisoft, ktorý včera spustil svoju prezentáciu Ubisoft Forward a my vám prinášame jej súhrn. Od Rainbow Six Extraction, Siege, cez Far Cry 6 a Rocksmith, až po Avatar. To všetko sme mali možnosť vidieť.

Rainbow Six Extraction

Nie je snáď žiadnym prekvapením, že Ubisoft začal svoju prezentáciu najväčším titulom z celého zoznamu hier, ktorý mal pripravený. Na úvod sme sa dočkali nového animovaného traileru a následne aj nových gameplay záberov. Aj napriek tomu, že množstvo gameplay záberov uniklo ešte pred touto prezentáciou, Ubisoft dokázal vytvoriť nové, ktoré nás zaujali.

Predstavili nové mechaniky, grafickú stránku hry aj niekoľkých nepriateľov, ktorým budeme čeliť. Hre sme venovali samostatný článok, kde sme detailne popísali všetko, čo sme sa dozvedeli. Ak vás teda Extraction zaujal a chcete sa dozvedieť viac, odporúčame prečítať si tento článok. Hra navyše dostala aj dátum vydania – vychádza 16. septembra tohto roku a bude bok po boku fungovať s hrou Siege.

Rocksmith Plus

Fanúšikov – hudobníkov určite poteší novinka z dielne Ubisoftu, ktorá nesie názov Rocksmith Plus. Aj keď to zo začiatku vyzeralo na úplne novú hru Rocksmith, realita je trochu iná. Ide o predplatnú službu, ktorá bude fungovať na základe starého dobrého Rocksmithu. Za istý mesačný poplatok dostanete prístup k stovkám skladieb, tutoriálom, návodom, komunite a podobne. Rýchlosť skladieb si budete môcť upravovať a hrať tak podľa svojho vlastného tempa. Navyše sa môžete prihlásiť do uzavretej beta verzie a to už dnes.

Riders Republic

Náš Ubisoft Forward súhrn pokračuje a prináša niečo pre vyznávačov extrémnych športov a najmä dvoj-kolesových dopravných prostriedkov. Riders Republic sa predstavil novým, zábavným trailerom a dostali sme dokonca aj dátum vydania. Ide o multiplayerovú hru s otvoreným svetom, kde sa na jednej mape stretne hneď niekoľko hráčov. Čakajú na nich rôzne preteky, ktoré však nebudú vždy len o bicykloch. Pozrite si trailer a uvidíte sami, čo máme na mysli. Hra vychádza 2. septembra tohto roku a podľa všetkého ponúkne naozaj šialenú zábavu. Detailnejšie informácie nájdete v samostatnom článku, ktorý si pre vás pripravil náš kolega.

Rainbow Six Siege

Počas prezentácie Ubisoft Forward sa dostalo aj na stálicu z portfólia tohto štúdia – Rainbow Six Siege. Išlo však len o malé oznámenie toho, o čom sme informovali už skôr v tomto článku. Hra začne podporovať cross-play, no zatiaľ iba medzi platformami PC a Cloud. Konzoloví hráči sa tak nemusia báť, že do tímu alebo proti sebe dostanú PC hráčov a naopak. Siege bude ponúkať navyše aj zdieľanie postupu medzi týmito platformami, na ktorých je cross-play dostupný. To znamená, že nebude záležať na tom, na akej platforme hráte, všetky vaše veci a postup sa prenesie tam, kde to budete práve potrebovať.

Just Dance 2022

Ak sa chcete skôr rozpohybovať a baví vás tanec, jednoznačne sa musíte pozrieť na nový Just Dance 2022. Ubisoft na svojej prezentácii potvrdil dátum vydania aj niekoľko ďalších detailov o hre. Vychádza 4. novembra tohto roku a ponúkne až 40 nových skladieb, na ktoré si môžete, respektíve musíte zatancovať. Niektoré z nich budú aj exkluzívne iba v tejto hre.

Assassin’s Creed Valhalla

Ak ste očakávali oznámenie úplne novej hry Assassin’s Creed, mohli ste ostať sklamaní. Je to však logické, keďže do tej aktuálnej ešte stále Ubisoft pripravuje nový obsah. Napríklad DLC Siege of Paris, ktorý, ako už názov napovedá, zavedie hráčov do Paríža. Ubisoft počas prezentácie ponúkol nové zábery z tohto DLC, ktoré vychádza už toto leto. Čiže čoskoro. Navyše sme sa dozvedeli, že autori plánujú do hry vydávať obsahové aktualizácie aj v druhom roku hry. Bude to úplne prvýkrát v histórii, čo Assassin’s Creed hra dostane obsahové DLC aj počas druhého roka. Zvyčajne Ubisoft dodatočný obsah uzavrel po prvom roku a presunul sa ďalej.

Werewolves Within (film)

Náš Ubisoft Forward súhrn pokrýva aj filmové a seriálové oznámenia, ktoré si Ubisoft pripravil. Jedno z nich sa týka aj filmu Werewolves Within, ktorý dostal nový trailer a rovno aj dátum premiéry. Film je založený na istej hre pre virtuálnu realitu, ktorá vyšla ešte v roku 2016. Ubisoft si počas traileru robil žarty, keďže film je vraj založený na hre, o ktorej sme nikdy nepočuli. Pôjde teda o mix rôznych žánrov a podľa prvotných recenzii sa je na čo tešiť. Film bude mať premiéru 25. júna v kinách a následne si ho budete môcť pozrieť aj na streamovacích službách.

Far Cry 6

Určite mnohí hráči očakávali nové informácie zo sveta Far Cry 6, čo je momentálne jedna z najočakávanejších hier od Ubisoftu. Prekonať by ju mohla len jedna, o ktorej si však napíšeme na záver nášho súhrnu. Čo sa týka tejto hry, dostali sme nový trailer, ktorý viac hovorí o postave hlavného záporáka Antona Castilla. Autori sa vyjadrili, že nejde len o to vytvoriť zápornú postavu, ktorá zabíja a je krutá. V tomto prípade vytvorili skôr postavu, ktorá vás presvedčí o svojej pravde takým spôsobom, že neviete čo je skutočnosť a čo nie.

Navyše sme dostali prvý pohľad na Season Pass, ktorý prinesie veľkú novinku. O nej sa začalo hovoriť tesne pred prezentáciou Ubisoft Forward, kedy pravdepodobne unikli nejaké informácie. Tie sa nakoniec potvrdili a po vydaní Far Cry 6 prídu aj rôzne DLC. V Jednom z nich budete môcť hrať za záporákov z predchádzajúcich hier. Vaas, Pagan Min aj Joseph čakajú na to, kedy sa na veci pozriete z ich uhla pohľadu. Season Pass bude obsahovať aj hru Far Cry 3: Blood Dragon.

Mario + Rabbids Sparks of Hope

Nintendo sa spája s Ubisoftom v tejto novej, roztomilo vyzerajúcej hre. Má ísť o pokračovanie populárnej ťahovej stratégie, ktorú poznáme pod názvom Mario + Rabbids Kingdom Battle. V hre si budete môcť zahrať za širokú škálu postáv, či už z prostredia Super Maria, alebo hry Rabbids. Ubisoft nám ponúkol aj gameplay zábery, ktoré si môžete pozrieť v samostatnom článku.

Avatar: Frontiers of Pandora

Asi najväčšie prekvapenie prišlo na záver celej prezentácie. Sme veľmi radi, že náš Ubisoft Forward súhrn bude obsahovať slovo Avatar. Ten sa totiž predstavil v novom traileri aj s rokom vydania. Presný dátum zatiaľ známy nie je. Hra by mala vyjsť budúci rok a pozrieť by sme sa mali na známu planétu Pandora. S tým rozdielom, že uvidíme aj lokácie, ktoré sme nikdy predtým nemali možnosť vidieť. Trailer však obsahoval všetko, čo poznáme aj z filmu. Viac o tom sme napísali v samostatnom článku, ktorý si môžete prečítať tu.

Ak vám ušli dôležité informácie z prezentácií Summer Game Fest, alebo Koch Primetime, môžete si prečítať súhrny všetkého podstatného na odkazoch.