Ubisoft Connect ponúka prenos uložených pozícií medzi platformami

Odoberaj novinky cez  Google News
SLužby Ubisoft Connect a Ubisoft+
Zdroj: spawn.sk

Minulý mesiac ohlásil Ubisoft spojenie dvoch služieb – uPlay a Ubisoft Club, do jednej. Volá sa Ubisoft Connect a okrem nového mena prináša aj niekoľko iných noviniek, ktoré hráči s radosťou využijú. Jednou z nich je aj možnosť prenášať si uložené pozície z hier na iné platformy. Umožní vám to napríklad pokračovať v hre tam, kde ste skončili, aj na inej platforme.

Pokračujte na akejkoľvek platforme

Prenášanie uložených pozícií tu už nejaký čas bolo. Napríklad hry ako Minecraft alebo Fortnite túto možnosť ponúkajú už dlho. Väčšinou je táto možnosť iba pri hrách, ktorá má množstvo multiplayerových elementov. To robí z tejto funkcie vrámci Ubisoft Connect celkom zaujímavú možnosť. Môžete si totiž svoje uložené pozície preniesť v podstate z akejkoľvek hry od Ubisoftu na inú platformu.

Existuje však niekoľko obmedzení, čo si môžete a čo nemôžete preniesť na inú platformu. Preniesť si môžete uložené pozície z hier na ktorúkoľvek inú platformu. To znamená, že ak hráte nový Assassin’s Creed Valhalla na PC a pokračovať chcete na PS4, môžete tak urobiť veľmi jednoducho a v podstate bez problémov. Počítať treba len s tým, že si hru musíte na PS4 opäť kúpiť. Funguje to aj naopak, ak chcete napríklad prejsť z konzoly na PC.

Platené DLC a Season Pass iba vrámci jednej rodiny

Čo sa vám však neprenesie je všetok kúpený dodatočný obsah. To znamená platené DLC, Season Pass a podobne. To bude možné iba v prípade prechodu vrámci jednej konzolovej rodiny. To znamená, ak budete prechádzať z Xbox One na Xbox Series X/S. Vtedy dostanete nie len uloženú pozíciu, ale všetok zakúpený obsah.

Ďalším príkladom je herná mena, ktorú si hráči kupujú za reálne peniaze – Helix Credits. Nevyužité kredity sa nebudú dať preniesť a to ani vrámci rovnakej rodiny konzol. Ak si však za ne kúpite skiny, alebo iné predmety z obchodu, tie sa vám už prenesú. Ak teda plánujete prechod na inú platformu a nechcete o svoje kredity prísť, mali by ste ich minúť.

Táto možnosť, aj keď s istými obmedzeniami, je však určite vítaná. Najmä keď Ubisoft tvrdí, že s tým zavedie nový štandard a ponúkať to bude aj pri nových hrách ako Hyper Scape, Immortals Fenyx Rising a Riders Republic. Snáď nebude trvať dlho a tento trend budú nasledovať aj ostatní vydavatelia. V prípade nejasností sa môžete pozrieť aj na oficiálnu stránku podpory, kde Ubisoft vysvetľuje fungovanie tejto funkcie podrobnejšie.