Ubisoft chystá novú Star Wars hru s otvoreným svetom

Odoberaj novinky cez  Google News
Star Wars Ubisoft
Zdroj: starwars.com

Čerstvé informácie hovoria o tom, že Ubisoft pripravuje pre hráčov novú hru z prostredia Star Wars. Hra by mala mať otvorený svet a na starosti ju má štúdio, ktoré stojí napríklad za hrami The Division. Túto informáciu priniesol zahraničný magazín Wired.

To, že nová Star Wars hra je vo vývoji a postará sa o ňu Ubisoft a štúdio Massive je potvrdené. Bohužiaľ, viac detailov zatiaľ nie je známych. Hra by mala využiť upravený Snowdrop engine, ktorý bol využitý aj v hrách The Division. Režírovanie hry bude mať na starosti Julian Gerighty, ktorý sa postaral aj o réžiu Division 2.

Čo sa týka príbehu, platforiem alebo dátumu vydania, všetko zatiaľ ostáva veľkou neznámou, keďže ide o práve vydanú informáciu. Nevieme v akej časovej línií sa bude hra odohrávať, ani či bude mať multiplayer a podobne. Šéf Ubisoftu, Yves Guillemot však predsa len ponúkol menšie vodítko. Hra bude vraj klasickým Star Wars zážitkom, aký sme doteraz ešte nevideli.

Tieto oznámenia by mohli mať čo dočinenia aj s pred pár dňami ohláseným štúdiom Lucasfilm Games, ktoré bude po novom združovať Star Wars hry pod jednu strechu. Zatiaľ bola ohlásená hra Indiana Jones, ktorá už bude pod toto štúdio patriť. Postará sa o ňu Bethesda. Ďalšou novinkou bude Star Wars hra od Ubisoftu. Niektorí sa možno čudujú, ako je možné, že Star Wars má starosti niekto iní, než Electronic Arts.

Zdá sa, že zmluva, ktorá dávala spoločnosti Electronic Arts výhradné práva na vydávanie Star Wars hier už neplatí a tak sa do hry môžu zapojiť aj ostatné štúdiá. O ďalších detailoch vás budeme informovať.