Twitch zabanoval Trumpa na stálo, sľubuje aj zmeny pravidiel

Odoberaj novinky cez  Google News
Twitch
Zdroj: pokerfuse.com

Udalosti, ktoré sa nedávno odohrali v americkom Kapitole majú stále dohru. Po vpáde podporovateľov vtedy aktuálneho prezidenta Donalda Trumpa do budovy sa mnohé média rozhodli pozastaviť Trumpov účet na sociálnych sieťach. Výnimkou nebol ani Twitch. Ten teraz predĺžil zákaz a jeho kanál pozastavili navždy.

“Kanál prezidenta Trumpa sme pozastavili na neurčito a to z dôvodu pretrvávajúceho rizika z podnecovania násilia,” píše Twitch vo svojom stanovisku pre zahraničný portál IGN. “Prezidentové vyjadrenia stále podnecujú rôzne výzvy do akcie a majú potenciál ublížiť komunite a verejnosti.”

Twitch sa však nezastavuje len pri zablokovaní Trumpovho účtu. Aby do budúcna zabránil podobným problémom, rozhodol sa zmeniť aj pravidlá a to počnúc dneškom. “Twitch má jasné pravidlá, pokiaľ ide o podnecovanie násilia, alebo vyjadrenia, ktoré by k nemu mohli viesť,” pokračuje služba v stanovisku. “Posledné týždne však boli náročné a práve kvôli tomu urobíme v pravidlách niekoľko zmien.”

Nové pravidlá zakazujú napríklad používanie konfederačných vlajok, podnecovanie k rasovej (ale aj inej) nenávisti a posielanie odkazov na nevhodné sexuálne obrázky. Nové pravidlá sa budú týkať iba videí, ktoré budú nahrané po 22. januári. Staršie videá ostanú bez zmeny aj keď niektoré z nových pravidiel budú porušovať. Nedávno Twitch zo svojej platformy odstránil aj emotikon PogChamp, práve kvôli vyjadreniam jeho autora.

Twitch nie je jediná služba, ktorá zablokovala Trumpove účty. Urobil tak aj Facebook, YouTube, Instagram a Twitter. Dnes už bývalý prezident tak v podstate už nemá kde vyjadriť svoj názor.