Twitch sa rozhodol “razantne“ bojovať proti streamom z víriviek

Odoberaj novinky cez  Google News
Twitch apka
Zdroj: gizmodo.com

Pokiaľ sledujete Twitch, zaiste vás neobišla veľká téma, ktorá v posledných týždňoch hýbe celou platformou. Pôvodne hráčska platforma sa s pribúdajúcimi užívateľmi začala meniť a okrem hier sa na nej objavili streamy z cestovania, maľovania či realizovania iných voľnočasových aktivít.

Služba v tomto poskytuje obrovskú slobodu, ktorá je však ohraničená istými pravidlami. Tie platia, resp. mali by platiť, pre všetkých rovnako. Jedno z pravidiel hovorí napr. o tom, že je zakázané odhaľovať intímne partie či vysielať len v spodnom prádle. Výnimku mali len streamy, ktoré boli realizované na pláži, pri mori či inej vodnej plochy.

Medzeru v pravidlách však začali využívať šikovné streamerky. Tie neváhali a vírivku či minibazén si doniesli rovno do svojich obývačiek. Takto sa mohli hodiť do plaviek a lákať na vysielanie prostredníctvom „dobre skrytého“ sexuálneho obsahu. Žijeme totiž vo svete, kde práve takýto obsah láka najviac.

Komunita, ale aj niektorí tvorcovia však takýto obsah tvrdo kritizovali. Tvorcovia podľa nej zneužívali pravidlá pre sexualizáciu svojho obsahu. Napr. taká Amouranth cez svoj Twitch kanál odkazovala priamo na jej účet na službe Onlyfans. Spor sa tiahol dlhé týždne, pričom len pred pár dňami prišla s platforma s oficiálnym vyjadrením.

Twitch ponúkol svoj postoj

Aj napriek rozsiahlej kritike takéhoto obsahu zo strany divákov, ale aj ostatných tvorcov, sa služba rozhodla zasiahnuť zaujímavým spôsobom. Tieto streamy totiž nezakázal, ale ich oficiálne povolil založením novej kategórie – Pools, Hot Tubs, and Beaches. V preklade to môžeme preložiť ako Bazény, vírivky a pláže.

Byť sexi z hľadiska divákov nie je proti našim pravidlám a Twitch nebude proti ženám alebo komukoľvek inému podnikať akcie len kvôli ich vnímanej atraktivite,

píše služba vo svojej tlačovej správe

Vďaka tejto kategórii sa však do popredia dostali aj zaujímavé vysielania. Niekto totiž streamoval bazén so zachránenými zvieratami. Iný zas známu scénu Geralta vo vani.

Na záver dáme do pozornosti aj iné vysielanie na tejto službe. Už o pár týždňov totiž prostredníctvom nej budeme môcť sledovať napr. aj letnú olympiádu. Viac o tom si prečítajte v tomto článku.