Twitch odstránil emotikon “PogChamp”, dôvodom je jeho autor

Odoberaj novinky cez  Google News
Twitch PogChamp emote
Zdroj: ign.com

Twitch pred pár hodinami odstránil zo svojej streamovacej služby extrémne populárny emotikon “PogChamp”. Dôvodom na toto odstránenie má byť osoba, ktorú emotikon zobrazuje, teda v podstate jeho autor. Ten sa nepriaznivo vyjadroval o aktuálnej situácií v USA na svojom Twitteri.

Pre tých, ktorí nevedia, emotikon “PogChamp” zobrazuje človeka menom Ryan “Gootecks” Gutierrez, ktorý je jeho tvárou. Ten však na svojom Twitteri uverejnil niekoľko závažných príspevkov k aktuálnej situácií vo Washingtone. Do kongresu tam vtrhli podporovatelia prezidenta Trumpa. V jednom zo svojich príspevkov sa vyjadril aj k žene, ktorá mala podľa posledných informácií počas týchto nepokojov prísť o život.

Niekoľko hodín po zverejnení príspevku sa Twitch rozhodol odstrániť jeho emotikon zo svojej stránky. Ako dôvod uviedli, že tvár tohto emotikonu povzbudzovala ďalšie násilie počas vyjadrení o situácii v kongrese. Taktiež uvádzajú, že tento emotikon má pre komunitu oveľa hlbší význam, než osoba ktorá za ním stojí. Momentálne však pri svojej najlepšej vôli nemôžu povoliť jeho ďalšie používanie. Aspoň nie na istý čas.

Twitch uvádza, že bude s komunitou spolupracovať aby priniesli nový emotikon, ktorý by dokonale vyjadroval “nahypované” situácie a vyjadroval ich dokonale.