Twitch bude ťažiť z exkluzívnej spolupráce so Samsungom

Odoberaj novinky cez  Google News
Twitch apka
Zdroj: gizmodo.com

Spoločnosť Samsung sa stala exkluzívnym mobilným partnerom streamovacieho giganta Twitch v severnej Amerike, na rôznych mobilných akciách. Informácie priniesol portál GameSpot.

Obe spoločnosti plánujú spolupracovať na Twitch Rivals Mobile Challenges – udalosti, kde streameri budú hrať mobilné hry. Rovnako to bude aj na Mobile Mondays – opakujúci sa turnaj, kde sa bude súťažiť o hodnotné ceny. K dispozícii budú aj výhody pre užívateľov Galaxy a Twitch. O aké výhody však pôjde zatiaľ ešte nevieme.

Tretí event, ktorého sa dotkne táto spolupráca, bude Mobile Gaming Heroes. Ten pravdepodobne odhalí novú generáciu mobilných herných „hrdinov“. Počas týchto troch eventov sa dočkáme „množstva originálneho obsahu, exkluzívnych streamov a budeme súčasťou aj vybraných akcií.“ Aspoň to tvrdí oficiálna tlačová správa.

Všetky eventy budú samozrejme obsahovať množstvo mobilných zariadení s podporou Galaxy 5G od spoločnosti Samsung. „Špičkové mobilné herné zariadenia od spoločnosti Samsung umožnia hráčom nielen streamovať ich obľúbený obsah Twitch Rivals, ale aj sa plne zapojiť do četu a interagovať tak s komunitou,“ uviedol v tlači Lou Garate, vedúci predaja Sponsorship spoločnosti Twitch.

„Vzhľadom na to, že živé prenosy a eŠport naďalej rastie, tešíme sa na spoluprácu so spoločnosťou Samsung. Chceme pomôcť zapálenému a oddanému hernému publiku získať prístup k ich obsahu Twitch Rivals kdekoľvek a kedykoľvek“.

Partnerstvo medzi týmito dvoma spoločnosťami má zmysel. Publikum Twitchu sa počas prebiehajúcej pandémie výrazne rozrástlo. Dokazuje to aj divácky rekord, ktorý nedávno padol na tejto streamovacej službe.

Samsung chce túto narastajúcu sledovanosť využiť. Tlačová správa tiež naznačuje, že spoločnosť dúfa, že ich nová funkcia Galaxy 5G priláka mobilných hráčov, ktorí túžia po nízkej odozve a plynulom hernom zážitku.