Tvorcovia Pokémon Go pripravujú Transformers hru

Odoberaj novinky cez  Google News
Transformers
Zdroj: Paramount Pictures

Štúdio Niantic, ktoré stojí za populárnou hrou Pokémon Go, má prsty v ďalšom projekte. Tentoraz si do reálneho sveta vezmete vo svojom telefóne populárnych Transformers. Aj keď hru ako takú vyvíja štúdio Very Very Spaceship, bude využívať technológie a zabehané prvky práve od štúdia Niantic. Hra sa bude volať Transformers: Heavy Metal a podobne ako Pokémon Go, pôjde v nej hlavne o pohyb v reálnom svete.

S takzvanými AR hrami sa to v poslednej dobe rozbehlo. Tento formát asi najviac preslávila hra Ingress, z ktorej vlastne Pokémon Go aj vyšiel. Následne sa k tomu pridali mnohé ďalšie. Napríklad Wizards Unite zo sveta Harryho Pottera, alebo Minecraft Earth. Všetky tieto hry majú niečo spoločné – musíte vziať svoj telefón a pohybovať sa s ním v reálnom svete so zapnutou aplikáciou. Hra vám následne “rozšíri” ten reálny svet o virtuálny.

K dispozícii máme aj prvé obrázky z hry, na ktorých môžeme vidieť súboje robotov, rovnako tak ako dobre známu mapu sveta. Transformers: Heavy Metal bude vychádzať postupne, takzvaným soft-launchom. To znamená, že najprv hra vyjde len v niektorých krajinách. Ktoré to budú zatiaľ nie je oficiálne známe. Následne (prípadne aj v závislosti od reakcií) bude hra vydaná aj celosvetovo. Autori zo štúdia hovoria, že tento zážitok bojujúcich robotov bude jedinečný.

Táto novinka síce nepochádza priamo z konferencie E3, ktorá práve prebieha, ale množstvo iných noviniek áno. Ak o ne nechcete prísť, kliknite si hore v menu na špeciálnu kategóriu E3 2021 a dozviete sa všetko podstatné. Máme pre vás pripravené všetky súhrny z prezentácií, ale aj jednotlivé novinky, ktoré stoja za to.