Tvorcovia hry Metro Exodus pracujú na úplne novej značke

Odoberaj novinky cez  Google News
Metro Exodus
Zdroj: microsoft.com

Vyzerá to tak, že tvorcovia zo štúdia 4A Games, ktoré okrem iného stojí za hrou Metro Exodus, pracujú na novej hre. Malo by ísť o troj-áčkovú novú IP, na ktorej by mali pracovať spoločne po boku nového Metra 4. Nasvedčuje tomu aj zoznam pracovných pozícii, o ktoré sa záujemcovia môžu uchádzať. Ponúkané nové pracovné pozície zo stránky 4A Games (prostredníctvom zdroja PSU) naznačujú, že štúdio usilovne pracuje na novom „AAA titule“. Informácie priniesol portál VG247.

Jedna z nich je pre pokročilého herného dizajnéra, takže je pravdepodobné, že hra je stále v ranom štádiu vývoja. Ako však bude táto nová hra vyzerať? Výpisy z tohto záhadného nového projektu príliš veľa informácii neprezradia. Vieme však, že 4A chce, aby obsahovala „najživšie prostredie videohier, aké kedy bolo vidieť“. Štúdio tiež hľadá umelca pre koncepciu tvorov, čo naznačuje, že nový titul bude obsahovať nehumánne NPC a / alebo nepriateľov.

Poslednou vydanou hrou, ktorú tvorcovia od 4A Games predstavili, bola Metro Exodus z roku 2019. Krátko po uvedení hry THQ Nordic poznamenal, že nová hra zo série je skutočne stále vo vývoji. Nadchádzajúce pokračovanie franšízy sa bude točiť okolo „kompletného prerobenia enginu a vykresľovacieho modulu, aby sa využili výhody nového napájania, úložného priestoru a hardvérovej podpory pre ray tracing podporovaného novými konzolami.“

Metro hry vždy vyzerali skvele, takže pravdepodobne môžeme očakávať, že budúca hra série bude vyzerať ešte pôsobivejšie. Spoločnosti Deep Silver a 4A Games taktiež v máji tohto roku vydali aktualizáciu Metro Exodus pre PS5 a Xbox Series X / S.