Tvorcovia hry Mafia pracujú na novom projekte s otvoreným svetom a zmesou sci-fi a fantasy

Odoberaj novinky cez  Google News
Mafia Remake
Zdroj: youtube.com

Medzinárodné štúdio Hangar 13 so sídlom v kalifornskom meste Novato, si po neúspešnej hre Mafia 3 napravilo chuť. A to vydaním kompletného remake-u prvého dielu. Medzitým však zrejme pracujú na ďalšom projekte, ktorý by mal mať opäť otvorený svet a miešať v ňom sci-fi a fantasy.

Zmena žánru vyplýva z dostupných pracovných ponúk, na ktoré upozornil analytik MauroNL, prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Zdá sa, že štúdio má v pláne vytvoriť menej realistický herný svet, v ktorom nebudú len ľudské postavy. Dôležitým prvkom má však aj naďalej zostať samotný príbeh.

Ten bude pravdepodobne čerpať z niekoľkých žánrov. Inzeráty tiež naznačujú režim pre viac hráčov a vývojári zrejme budú hru dlhodobo podporovať. Tento projekt, ktorý je s najväčšou pravdepodobnosťou úplne novou značkou, zrejme ponúkne aj pohľad z prvej a tretej osoby.

Vývojári, ktorí sa preslávili hernou značkou Mafia, majú na projekte pracovať od roku 2018. Je preto možné, že sa čoskoro dočkáme nejakých oficiálnych detailov. Nateraz je tak všetko len v úrovni špekulácií.