Tvorcovia Apex Legends čelia obvineniu z plagiátorstva

Odoberaj novinky cez  Google News
Ôsma sezóna - Nová legenda Fuse v hre Apex legends
Zdroj: youtube.com (Apex Legends) a spawn.sk

Vzájomné inšpirácie vo svete filmov, seriálov či videohier môžeme vidieť v podstate v každom jednom diele. Niekedy je ale inšpirácia až natoľko veľká, že môže byť považovaná za kópiu a bez súhlasu dokonca za plagiátorstvo. Presne takémuto obvineniu musia čeliť tvorcovia Apex Legends. Informácie priniesol portál GamePressure.

Štúdio Respawn, resp. vývojársky tím Apex Legends, nedávno odhalilo ďalšiu legendu, ktorá do hry zamieri. Ako však tvrdí indie štúdio NOWWA, vývojári okopírovali jednu z postáv ich ešte nevydanej F2P strieľačky – BulletVille.

„Sme radi, že sa tímu z Respawnu zapáčil štýl Huntera natoľko, že ho chceli pretvoriť do svojej hry – dokonca sme dúfali v nejaký crossover. Bohužiaľ sa však obávame, že ako malé indie štúdio, ktorého hra stále nevyšla, budeme nazvaní ako kópia Apex Legends, čo rozhodne nie je pravda,“ uviedlo štúdio NOWWA.

Obrázok nižšie zobrazuje obe predmetné postavy. Naľavo môžeme vidieť Huntera z hry Bulletville a napravo zas postavu Fusa z Apexu. Čo myslíte, ide o kopírovanie?

Respawn sa o hre i postave Huntera, o ktorej sa štúdio zmieňuje, údajne dozvedeli na prezentácii, ktorú NOWWA urobilo v hlavnom sídle EA. Štúdio sa zatiaľ k obvineniam nevyjadrilo.