Turtle Rock odpovedalo na otázky komunity k hre Back 4 Blood

Odoberaj novinky cez  Google News
Back 4 Blood informačné zhrnutie
Zdroj: wallpaperaccess.com

Turtle Rock poskytlo minulý týždeň prvú betu hry Back 4 Blood, ktorá však bola uzavretá. Aj napriek tomu sa v hre objavilo cez 100 000 hráčov. A to sa do toho počítajú len tí na Steame. Aj v našej redakcii sme mali to šťastie a aj my sme boli súčasťou tejto bety. Prvé dojmy boli celkom vlažné, avšak po druhom dni hrania nás hra začínala baviť stále viac a viac. Ale o tom možno inokedy.

Back 4 Blood vyzerá celkom sľubne. Tento týždeň začala otvorená beta pre všetkých. Aj vďaka tomu bol rekord z prvého testovania rýchlo pokorený. Hra ponúka viacero variácii, ktoré sa navzájom dopĺňajú nie len zbraňami, ale aj vylepšeniami na nich a dokonca balíčkami kariet.

Na rozdiel od podobne žánrovo ladených hier ako napríklad Left 4 Dead 2, nejde len o zábavné strieľanie a prechádzanie z bodu A do bodu B. Práve kombinácie a balíčky dodávajú hraniu ešte väčší pocit z kooperácie. Na základe zvolených kariet zbraní a vylepšení sa jeden z hráčov môže stať akousi prednou líniou s väčším zdravím. Druhý hráč sa môže stať napr. medikom a tak ďalej. Variácii ju skutočne viacero.

Turtle Rock Studios tak odpovedalo na niekoľko otázok z komunity, ktoré ju zaujímali najviac.

Cross-play je k dispozícii na všetkých platformách vrátane Windows Game Pass až po Steam.

Jedna z najzásadnejších otázok bol odpovedaná jasne a zreteľne. Veľa hier považuje Windows Store Game Pass za ako keby vlastnú platformu. Kvôli tomu nie je hranie možné zo Steam hráčmi. V hre Back 4 Blood môže hrať skutočne každý bez ohľadu na platformu.

Titul pre poslednú generáciu konzol je rovnaký ako tú najnovšiu. Hráči na PS4 a Xbox One nebudú znevýhodnení.

Matt O’Driscoll objasnil, že na konzolách poslednej generácie môžete očakávať nižší cieľový počet snímkov za sekundu, ale kód hry, ktorý beží pod ním, je na všetkých platformách rovnaký. To znamená, že počty a sila zombie sa nebude upravovať pre každú platformu. Takže hráči na minulej generácii konzol nemusia byť smutní, že budú ochudobnení o nejaký herný zážitok.

DLC do hry zadarmo

Teda nie úplne doslovne. Pred niekoľkými týždňami Turtle Rock potvrdilo, že hráči, ktorí vlastnia DLC Back 4 Blood, môžu pozvať tzv. „nevlastníkov“, aby si ho zahrali s nimi. Ide pomerne o veľkú vec a novinku. Neočakávajte však, že vás to bude pripájať do loby k hráčom, ktorí ho budú vlastniť. Zahrať si DLC budete skutočne môcť len v prípade, ak vás doň pozve váš kamoš.

Ako to bude s dedikovanými servermi?

Keď sme sami skúšali uzavretú beta verziu Back 4 Blood všimli som si, že v kempe Fort Hope – centra hry, mi vyskakuje varovná ikonka o prekročení 150 ms. V momente kedy však začnete hrať sa to znormalizuje. Ako to v skutočnosti je prezradil O’Driscoll. Zatiaľ čo Fort Hope beží na pripojení hostiteľa, akonáhle sa dostanete k vytváraniu zápasov hra vám pridelí váš vyhradený server.

FoV (Field of View) je na konzolách veľmi žiadané a výrobcovia o tom vedia

O tomto probléme v Turtle Rock Studios tak isto vedia. Týka sa to najmä PS5 a Xbox Series X konzol. Aj keď na to O’Driscoll nedokázal odpovedať konkrétne, rozumie tomu, že pre konzolových hráčov je táto možnosť veľmi dôležitá. Dodal však, že sa touto problematikou jeho tím zaoberá.

Budú boti v hre vylepšení?

Boti v beta verzii Back 4 Blood nie sú veľmi múdri. Môžu strieľať a označovať predmety skupine, ale nemôžete sa na nich spoľahnúť, že urobia niečo nad rámec toho. Na tomto Turtle Rock pracuje – je to jeden z aktuálnych veľkých projektov tímu. O’Driscoll uviedol, že boti v deň uvedenia na trh budú múdrejší ako sú momentálne v bete.

Náročnosť v hre sa ešte bude upravovať

Na rozdiel od uzavretej beta verzii je prvá obtiažnosť v otvorenej beta verzie Back 4 Blood (Survivor) príliš jednoduchá. Stredná obtiažnosť (veterán) je pomerne dobre vyvážená, ale tretia možnosť (Nightmare) je príliš náročná. Náročnosť je jednou z oblastí, z ktorých bude Turtle Rock na vyladenie používať spätnú väzbu z bety. Aj keď sa O’Driscoll nemohol vyjadriť ku konkrétnym zmenám, povedal, že Survivor a Nightmare uvidia najviac zmien.

Obrazovka so štatistikami na konci kola sa rozšíri

Ak ste fanúšikom hry Left 4 Dead, pravdepodobne vám budú chýbať veľmi podrobné štatistiky na konci hry, ktoré odhalili množstvo podrobných zaujímavosti, najmä pokiaľ ide o strieľanie do vlastných spoluhráčov. Súčasný ekvivalent toho sa v hre Back 4 Blood nachádza, ale iba vo veľmi oklieštenej verzii. Zdôrazňuje iba jednu štatistiku na hráča, než sa prepne na väčšie zobrazenia, ktoré síce ponúka viac podrobností, ale ani zďaleka toľko, ako tomu bolo v Left 4 Dead. O’Driscoll uviedol, že táto obrazovka bola od beta verzie aktualizovaná, ale neprezradil nič viac.

Čo očakávať od Back 4 Blood v deň vydania?

O’Driscoll nekonkretizoval koľko aktov a misii sú k dispozícii v plnej hre. Povedal však, že rozhodne môžeme očakávať ďalšie špeciálne zombie, očividne popri zvyšku neodhalenej kampane a zostávajúcich Čističoch (Cleaners).

Napriek tomu, že O’Driscoll uviedol, že tím sa v súčasnosti zameriava na obsah, ktorý dorazí v deň vydania, potvrdil, že môžeme očakávať aj nejaký bezplatný obsah. Pravdepodobne to bude mať formu kozmetických balíčkov, ale Turtle Rock tieto plány ešte ani zďaleka nemá dokončené. Otvorenú beta verziu Back 4 Blood si môžete stiahnuť a hrať do pondelka 16. augusta. Plná hra vychádza 12. októbra.