Toto sú hry s najväčšou mapou, zoradené podľa veľkosti

Odoberaj novinky cez  Google News
Hry s najväčšou mapou
Zdroj: spawn.sk

Zaujímalo vás niekedy, ktorá hra má najväčší herný svet? Ak áno, v tomto článku vám prinesieme odpovede. V zozname nájdete dokopy až 25 hier s najväčšou mapou, zoradené podľa veľkosti, pričom desať hier si popíšeme aj podrobnejšie. Možno vás prekvapí, že nejde len o hry, ktoré sú dôverne známe. Šokovať vás môže aj to, že Skyrim je v tomto rebríčku na poslednom mieste. Poďme sa ale pozrieť na hry s najväčšou mapou.

Taktiež treba upozorniť na fakt, že názory na hru s najväčšou mapou sa vždy trochu líšia. My sme náš rebríček zostavili podľa informácií dostupných na internete s dôrazom na presnosť. Tento rebríček však nie je žiadna súťaž, má iba prezentovať videohry, ktoré sa môžu pochváliť naozaj obrovským svetom. Do rebríčka neboli zahrnuté hry s “nekonečným” herným svetom ako napríklad No Man’s Sky alebo Elite Dangerous.

1. The Elder Scrolls II: Daggerfall

Dátum vydania: 1996
Veľkosť mapy: 160 579 km²

A to ste si mysleli, že Skyrim je najväčšia hra široko ďaleko. Zďaleka nie, aj keď tento titul právom patrí inej hre od Bethesdy. V skutočnosti aj rovnakej sérii. Daggerfall nadviazal na úspechy prvej hry The Elder Scrolls: Arena a je považovaný za hru s najväčšou hernou mapou. Samozrejme, ak nepočítame hry, ktoré sme spomenuli vyššie. Ak by vás zaujímalo, ako dlho trvá prejsť cez celú mapu, našiel sa aj odvážlivec, ktorý to skúsil. Svoju cestu si rozdelil na 14 častí a z jedného konca mapy na druhý sa dostal za 61 hodín.

2. Guild Wars Nightfall

Dátum vydania: 2006
Veľkosť mapy: 38 849 km²

Technicky ide o datadisk do klasickej hry Guild Wars, ktorý vyšiel v roku 2006. Avšak ponúkol hráčom preskúmať nové oblasti v rozlohe vyše 38-tisíc kilometrov štvorcových. Ambiciózne rozšírenie do hry Guild Wars malo tak veľké plány, až takmer zlyhalo. Napriek tomu je stále považované za jedno z najlepších DLC do hry Guild Wars a na Metacritic si drží stabilné skóre 84.

3. Fuel

Dátum vydania: 2009
Veľkosť mapy: 14 503 km²

Ak by sa niekto chcel hádať, že predchádzajúce dve hry sa nepočítajú, máme tu tretiu, ktorá je mnohými dodnes považovaná za hru s najväčšou hernou mapou vôbec. Vyšla ešte v roku 2009 a vašou úlohou je pretekať. Čo je ešte zaujímavejšie je fakt, že celú mapu môžete prejsť bez jediného načítavania. Za predpokladu, že sa nevysypete niekde do priekopy alebo do stromu. Titul najväčšej mapy však nesie aj negatívne stránky. Hráčom príde mapa na takú hru až príliš veľká a vo všeobecnosti sa tento titul nestretol s pozitívnymi ohlasmi.

4. The Crew

Dátum vydania: 2014
Veľkosť mapy: 4 920 km²

Na štvrtom mieste v našom rebríčku sa umiestnila relatívne nová hra z roku 2014. Na veľkosti mapy si Ubisoft zakladal už pri marketingu. Podarilo sa mu dostať celú Ameriku do jednej hry, samozrejme v značne zmenšenej mierke. No aj tak patrí medzi hry s najväčšou mapou. Aj v zmenšenej verzii je veľkosť mapy takmer rovnaká ako rozloha štátu Delaware. Z New Yorku do Los Angeles vám to v hre potrvá približne hodinu reálneho času.

5. Final Fantasy XV

Dátum vydania: 2016
Veľkosť mapy: 1 812 km²

Séria Final Fantasy má za sebou bohatú históriu ešte z čias, keď vychádzala na 8-bitové konzoly. Čo sa týka tejto značky, zachránila štúdio Square Enix pred úplným koncom, preto aj ten názov. Final Fantasy štúdio vymyslelo ako posledné záchranné koleso, ktoré sa podarilo. Do dnešného dňa vyšlo viac než sto hier, ktoré majú niečo spoločné s touto značkou. Nevyniká však len v množstve pokračovaní a spin-offov, ale aj vo veľkosti herného sveta. Napríklad Final Fantasy XV ponúkne herný svet o veľkosti vyše 1 800 kilometrov štvorcových.

6. Test Drive Unlimited 2

Dátum vydania: 2011
Veľkosť mapy: 1 600 km²

V istom momente v roku 2011 sa táto hra stala jednou z najobľúbenejších pretekárskych hier. Dôvodom bola aj veľká mapa rozdelená medzi dva ostrovy. Bohužiaľ, vývojárom sa nepodarilo si tento trend udržať a hra rýchlo upadla do zabudnutia. Problémom bolo, že na tak veľkú mapu neponúkala veľa možností objavovania, alebo dokonca príležitosti zajazdiť si preteky. To malo za následok klesajúci počet hráčov krátko po vydaní.

7. Just Cause 3

Dátum vydania: 2015
Veľkosť mapy: 1 035 km²

Séria Just Cause 3 si už od prvého dielu zakladá na veľkom svete, ktorý môžu hráči bez obmedzenia objavovať. Okrem toho ponúka aj širokú škálu možností, ako sa v tomto veľkom otvorenom svete vyblázniť. Zatiaľ čo v niektorých hrách je vašou úlohou zostať potichu a byť nenápadný, Just Cause od vás vyžaduje presný opak – spôsobovať chaos a neporiadok. Stojí za tým jednoduchý účel, podkopať miestnu autoritu a spôsobiť prevrat. Každá hra zo série priniesla niečo nové, ni princíp ostáva rovnaký.

8. True Crime: Streets Of LA

Dátum vydania: 2003
Veľkosť mapy: 621 km²

Začiatkom roka 20-tých rokov sa pomaly každý vývojár hier chcel priblížiť a napodobniť úspech Grand Theft Auto. Nie každého sa to podarilo a len málo hier sa dočkalo aspoň akej takej pozornosti. Medzi hry, ktoré sa dostali do povedomia hráčov určite patrí aj True Crime. Aj keď o rovnakom úspechu ako má séria Grand Theft Auto sa určite hovoriť nedá. Podobné hry si zakladajú na veľkom, otvorenom svete a taký ponúkal aj tento titul. Bohužiaľ, len veľká mapa je málo na to, aby si hráči hru obľúbili.

9. Burnout Paradise

Dátum vydania: 2008
Veľkosť mapy: 517 km²

Medzi hry s najväčšou mapou nepochybne patrí aj Burnout Paradise. Hra, s ktorou si každý fanúšik pretekárskych hier prišiel na svoje. Dostala dokonca remaster na konzoly v roku 2018, čomu sa určite veľké množstvo hráčov potešilo. Je do dnes považovaná za jednu z tých lepších arkádových pretekárskych hier s otvoreným svetom. A práve ten jej pomohol k tomu, aby to tak bolo. Na rozlohe vyše 500 kilometrov štvorcových sa môžete do sýtosti vyblázniť vo vašom aute.

10. Xenoblade Chronicles X

Dátum vydania: 2015
Veľkosť mapy: 398 km²

Poslednou hrou v našom zozname, o ktorej si povieme aj niečo viac, je Xenoblade Chronicles X. Jedinou nevýhodou a veľkou chybou tejto hry, ktorá sa jej stala aj osudnou, je vydanie na konzolu Wii U. Napriek tomu však ide o skvelú JRPG hru, ktorá si vzala všetko dobré zo svojho predchodcu a ešte to vylepšila. Medzi tie veci patrí aj veľký otvorený svet, ktorý je zasadený na mimozemskú planétu Mira. Ak by vám to nestačilo, tento veľký svet môžete preskúmať v akomsi veľkom robotovi, ktorý navyše dokáže lietať.

Ďalšie priečky:

 • Operation Flashpoint: Dragon Rising (349 km²)
 • Ghost Recon Wildlands (271 km²)
 • Arma 3 (266 km²)
 • Assassin’s Creed Odyssey (235 km²)
 • DayZ (225 km²)
 • The Witcher 3: Wild Hunt (217 km²)
 • Assassin’s Creed IV: Black Flag (142 km²)
 • Grand Theft Auto V (129 km²)
 • Dragon Age: Inquisition (116 km²)
 • Assassin’s Creed: Origins (82 km²)
 • Far Cry 2 (80 km²)
 • Red Dead Redemption 2 (75 km²)
 • The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild (75 km²)
 • Fallout 76 (41 km²)
 • The Elder Scrolls V: Skyrim (38 km²)

Ktorú hru s najväčším herným svetom ste prešli ako celú? Ktorá z týchto v našom zozname vás zaujala najviac a vyskúšate si prejsť otvorený svet a preskúmať jeho zákutia? Dajte nám vedieť v komentároch. Vašim názorom sa určite potešíme.