Režisér Starfieldu Howard: Som hrdý na to, že sme súčasťou Xboxu

Odoberaj novinky cez  Google News
Todd Howard
Zdroj: nichegamer.com

Todd Howard, stálica Bethesdy a režisér Starfieldu, otvorene hovorí o spolupráci s Xboxom. Tvrdí, že vzťahy s Playstation ešte nie sú úplne uzatvorené.

Na tohtoročnej E3 Bethesda oznámila dátum vydania nového veľkého titulu Starfield. Hra vyjde v novembri budúceho roka. Bola to však správa, ktorá nepotešila úplne všetkých. Hra bude dostupná iba na platformách Xbox X a S a PC. Vlastníci konzoly od Playstation, ktorí sa na tento titul tešili, tak zostali sklamaní.

Starfield od herného štúdia Bethesda zavedie hráčov do vesmírneho prostredia.

Todd Howard pre britský denník The Telegraph vysvetlil, že zameraním sa na určitú platformu môžu dosahovať lepšie výsledky. S Microsoftom už spolupracujú dlhodobo. Od roku 2002 po súčasnosť si dokázali vybudovať nie len silné vzťahy, ale aj spoločné technológie. „Máme radi ich platformy a ľudí, ktorí tam sú“, vraví Todd, „máme veľa hlbokých priateľstiev, a to nám umožňuje robiť našu prácu čo najlepšie.“ Vyzdvihuje aj možnosti, ktoré platformy od Microsoftu ponúkajú. Ide napríklad o cloud streaming, s ktorým môžete hrať hry pomocou iných zariadení, či integrácia Xboxu s počítačom.

„Bol by som rád, ak by mal každý možnosť nejakým spôsobom hrať,“ Howard vyjadril svoj postoj k vlastníkom Playstation. Nie je však vôbec isté, či Starfield ešte niekedy vyjde pre konzoly PS.

Vznik Starfieldu ovplyvnila pandémia. Vývoj trval osem rokov a práca z domu jeho záver skomplikovala. Dokopy mali štyri vývojové tímy v Marylande, Montreale a Texase. „Prešli sme zo štyroch miest na štyristo,“ zavtipkoval Howard na sťažené pracovné podmienky. Naďalej však zostáva optimistický. Očakáva zmiernenie opatrení, vďaka ktorým budú môcť hru doviesť do zdarného konca.