THQ Nordic sa vyjadrilo k dátumu vydania hry Biomutant

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Biomutant
Zdroj: biomutant.com

Vydavateľ hry Biomutant, THQ Nordic odpovedal na otázky ohľadom časového okna, počas ktorého by táto novinka mala vyjsť. Ide o post-apokalyptickú RPG hru, ktorej vývoj má na starosti štúdio Experiment 101. Svoju premiéru a predstavenie hra zažila na Gamescome ešte v roku 2017. Odvtedy na ňu fanúšikovia netrpezlivo čakajú.

Pred aprílom nie

V posledných dňoch sme sa konečne dozvedeli viac informácií. Zaujímavosťou je, že je to úplne prvá hra od švédskeho štúdia Experiment 101. Zatiaľ vydané ukážky vyzerajú viac než nádejne a fanúšikovia sa na hru tešia aj napriek tomu, že kolovali rôzne informácie. Najprv o zrušení, potom o odklade a napomohla ani dlhá odmlka od vývojárov. Všetko je však na dobrej ceste.

Tvrdí to vydavateľ hry THQ Nordic. Ten sa vo svojej finančnej správe najprv vyjadril nepriamo a mnohí fanúšikovia si teda mysleli, že hra vyjde ešte v tomto fiškálnom roku. Teda pred 31. marcom tohto roka. Neskôr THQ tieto informácie vyvrátil a vydal oznámenie, že Biomutant v tomto fiškálnom roku nevyjde. To znamená, že sa ho nedočkáme skôr, než v apríli tohto roku. Pravdepodobne však ešte oveľa neskôr.

“Klasická” RPG s niekoľkými vylepšeniami

THQ Nordic od hry očakáva veľa a hovorí o nej ako o prvom veľkom titule za dlhší čas. Hráči sa v hre dostanú do sveta zničeného apokalypsou s množstvom zmutovaných zvierat a nepriateľov. Hlavným hrdinom je bojovník, ktorého si môžete kompletne upraviť podľa svojich predstáv. Predsa len, ide o RPG hru. Samozrejmosťou je teda voľba pohlavia, stavby tela, farba a štýl srsti a počiatočná mutácia.

Zmenou oproti iným RPG hrám je aj to, že aj keď hra využíva klasické atribúty ako sila, charizma, intelekt, šťastie a podobne, ich hodnoty sa budú zvyšovať a znižovať podľa toho, čo “budete mať na sebe”. Jednoducho povedané, podľa toho, ako budete vyzerať. Dúfame teda, že už čoskoro sa o hre dozvieme viac a že sa jej dočkáme ešte v tomto roku. Isté to zatiaľ nie je.