THQ Nordic oznámilo vydanie nového strategického RPG

Odoberaj novinky cez  Google News
THQ Nordic oznamujú novú hru
Zdroj: ign.com

Práve dnes sa svojho vydania dočkal remaster Total War: Rome. A práve na dnes vydavateľstvo THQ Nordic oznámilo nový vstup do série Expeditions, ktorá sa taktiež presunie do časov Ríma. Informuje o tom portál PC Gamer.

Séria Expeditions už predstavila vikingov či španielskych dobyvateľov. Samotná hrateľnosť pritom kombinuje stratégiu s RPG prvkami. Súboje sa odohrávajú na hexagonovom poli, pričom svoje jednotky si môžete rôzne vylepšovať. Dôležitou súčasťou je aj príbeh a vaše rozhodnutia, ktoré ho ovplyvnia.

Expeditions: Rome sa potom bude točiť okolo mladého vojaka, ktorému zavraždili otca. Dátum vydania zatiaľ nie je známy, ale THQ Nordic oznámilo, že by sa tak malo stať ešte v priebehu tohto roka. Ostáva nám len dúfať, že práce vývojárov nič nepokazí, a že sa tak vydania skutočne dočkáme v ich plánovanom termíne.

Na záver vám ponúkame ešte aj prvé gameplay video, prostredníctvom ktorého bolo Expeditions: Rome, odhalené. Vďaka tomu sme tak mohli vidieť prvé obrázky z hry, teda konkrétnejšie napr. grafické spracovanie či herné mechanizmy.

THQ Nordic GmbH je rakúske vydavateľstvo videohier so sídlom vo Viedni. Spoločnosť bola založená v roku 2011 a je vydavateľskou pobočkou spoločnosti Embracer Group.