THQ Nordic hráčom prinieslo novinky zo “starej školy”

Odoberaj novinky cez  Google News
10 rokov štúdia THQ Nordic
Zdroj: THQ

Pred pár dňami THQ Nordic oslávilo 10. rokov od svojho založenia, vďaka čomu sme sa dozvedeli novinky o tom, čo štúdio plánuje. Urobili tak počas živého vysielania, ktoré moderoval sám Geoff Keighley a v rámci neho nám predstavili niekoľko nových hier. Nechýbali ani ukážky z už ohlásených hier. Najväčšiu časť prezentácia však zabrali ukážky z už vydaných hier, respektíve “zo starej školy”.

THQ Nordic je rakúske videoherné vydavateľstvo. Zasväcuje tituly ako Biomutant či známu sériu Darksiders. Tiež pomáhali vydávať Wreckfest a pár Star Wars hier. Na tomto odkaze si môžete zistiť viac a pozrieť sa, čím sa vlastne THQ preslávil. V priloženom videu si navyše môžete pozrieť ich najznámejšie tituly.

Teraz ku samotným hrám

Ako prvá oznámená hra bol predstavený remake Destroy All Humans! 2 s podtitulom – Reprobed.

Tento remake kultovej hry z roku 2006 má na starosti firma s názvom Black Forest Games. Tá má za sebou aj remake hier ako Kingdom of Amalur Re-Reckoning a Darksider: Warmaster Edition. Tento remake je vyvíjaný na Playstation 5, Xbox Series X a PC s dátumom vydania v roku 2022. Hra má obsahovať navyše aj splitscreen co-op pre dvoch hráčov.

Prekvapením bolo oznámenie Outcast 2 – A New Beginning, ďalšej kultovej hry. Jej originálny diel bol vydaný ešte v roku 1999.

Tak ako v prvom dieli, tak aj v pokračovaní budete hrať za Cuttera Sladea, bývalého mariňáka z NAVY Seal. Po oživení všemocnými Yodami (má ísť o miestnu civilizáciu), má za úlohu zachrániť miestnu planétu Adelphu pred robotickou inváziou.

Ďalšou v poradí bola hra s názvom Expeditions: Rome

Na túto hru sme vás už upozornili v tomto článku. Pozrite si gameplay trailer.

Máte hrať za mladého Legatusa, ktorého otec bol zavraždený neznámym politickým oponentom. Krok po kroku budete zvyšovať svoju vojenskú zdatnosť, zlepšovať bojové schopnosti, veliť vlastnej armáde a nakoniec sa stanete tým Legatusom, ktorého budú všetci rešpektovať a báť sa. Má ísť o RPG titul s prvkami stratégie a boje budú prebiehať po ťahoch na hexagónových poliach. Samotný boj vám má dá pocit, že velíte skupine elitných rímskych vojakov, ktorí čelia barbarskej sile. Budete experimentovať so svojimi schopnosťami. Tie budete čerpať z vašej zbrane alebo triedy postavy.

Pre fanúšikoch adrenalínových zážitkov nám predstavili MX vs ATV Legends.

V tejto hre nasadnete do cross-motorky, štvorkolky a buginy. K dispozícií bude split-screen pre dvoch hráčov a online preteky pre 16 hráčov. Budete môcť súťažiť v kariérnom móde, kde vaše rozhodnutia majú viesť k rôznym cestám, sponzorským možnostiam a špeciálnym eventom.

Pre fanúšikov stratégií nám THQ Nordic predstavil SuperPowers 3

SuperPowers 3 je mix strategických a manažérskym elementov. Má byť “najkompletnejšia” a najpresnejšia simulácia všetkých čias. V tejto stratégií môže hrať za 194 rôznych štátov sveta. Táto hra má využívať reálne dáta zo sveta ako aj rôzne eventy, ktoré sa udiali. A ak vám nebude stačiť nejaký zo 194 štátov, tak si môžete vytvoriť vlastný, s vlastnou národnosťou, vierovyznaním alebo špecifickým oblečením.

Nakoniec došlo aj na príbehový trailer k ELEX II

V tomto traileri nám autori načrtli hrozbu, ktorej bude čeliť hlavný hrdina a že k porazeniu nepriateľa budeme musieť spojiť sily s rôznymi frakciami v hre.

Prekvapením tiež bolo oznámenie Jagged Aliance 3

V krajine, ktorá je plná bohatých prírodných zdrojov, ale ktorá je tiež politicky rozdelená, budete viesť svoj tím najatých žoldnierov aby ste čelili polovojenskej sile známej ako “The Legion”. Každý žoldnier bude mať svoj charakter ako aj svoj vlastný životný príbeh či vtip.

A nakoniec ostalo niečo aj pre deti. Držte si nohavice, prichádza SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake

Po vzore Ratchet & Clank: Rift Apart tak aj v tejto hre bude cestovať rôznymi vesmírmi. Očakávať môžete 7 rôznych svetov a k dispozícií bude 30 oblečení. Fanúšikovia seriálov si budú môcť vypočuť 101 pesničiek zo seriálu.

A to je všetko. K očakávanej ukážke z remaku Gothicu nedošlo. Čo je trochu prekvapivé, pretože na začiatku roka oznámili, že titul má vyjsť ku koncu tohto roka. Každopádne všetky tieto hry môžete nájsť na Steame a pridať si ich do zoznamu prianí, aby vám neušli.