The Witcher 3 next-gen aktualizácia zrejme prinesie aj fanúšikovské módy

Odoberaj novinky cez  Google News
The Witcher 3
Zdroj: CD Projekt Red

The Witcher 3 dostane, zrejme v závere tohto roka, next-gen aktualizáciu. Keď sa tak stane, niektoré vizuálne a technické vylepšenia, ktoré zavádza, by mohli byť reálne vďaka práci fanúšikov, ktorí v priebehu rokov pracovali s módami do tejto hry.

Začiatkom tohto týždňa Halk Hogan, tvorca projektu The Witcher 3 HD Reworked (ktorý zamieňa množstvo pôvodných textúr v hre za oveľa ostrejšie), oznámil, že rokoval s CD Projekt Red o pripravovanom vydaní na novej generácii konzol. Hogan sa o túto novinu podelil so svojimi fanúšikmi.

Ahojte moji drahí priatelia! Od posledného videa ubehlo už veľa času. Viem, že som začiatkom marca oznámil novú ukážku HDRP, ale po celú dobu som bol ticho. Ospravedlňujem sa za to. Na oplátku mám však pár dobrých správ a dôvody, prečo som bol ticho a prečo toho na ukážku nemám veľa. Myslím si, že najdôležitejšiu správou je, že som dostal oficiálnu ponuku od CDPR na spoluprácu. Aj keď to ešte nie je isté, je veľmi pravdepodobné, že HDPR bude súčasťou oficiálnej hernej aktualizácie pre next-gen konzoly. Budem vás informovať, čo bude ďalej. Ako vždy by som vám chcel poďakovať za vašu podporu a milé slová.

uviedol Hogan

Vyjadrilo sa už aj štúdio

Portál Kotaku kontaktoval spoločnosť CDPR aby overil, či sú tieto informácie pravdivé. Spoločnosť im na to odpísala: „Okrem našich vlastných vývojových snáh o pripravovanú novú verziu The Witcher 3: Wild Hunt pre Xbox Series X | S, PlayStation 5 a PC, rokujeme tiež s tvorcami rôznych módov.“

Ako však hovoril Hogan, zatiaľ nie je nič isté, čo pripomína aj samotné štúdio. „Zatiaľ však nemáme žiadne záväzné dohody so žiadnou takouto stranou.“ Nie je známe ani akým spôsobom by sa spoločnosť CDPR chcela revanšovať týmto modelárom.

Je to však minimálne povedané zaujímavý prístup spoločnosti. Na jedne strane je fajn, že by možno aj chcela podporiť takýchto šikovných ľudí na voľnej nohe. Zároveň by tak aj do hry pribudlo množstvo zaujímavého obsahu ktorý konzoloví hráči môžu tým na PC len ticho závidieť. Na druhej strane CD Projekt Red zarobil v minulom roku 300 miliónov dolárov a je tak divné, že chcú zveriť takéto úkony „externistom“ a nechcú tak plytvať zdrojmi na profesionálov. Najmä keď ide o The Witcher 3 a jeho next-gen verziu.